Astroloji

17 Haziran Günlük Burç Yorumları

Yazar  | 

KOÇ

Sevgili Koçlar bugün hedeflerinizi tekrar gözden geçirme ve ileriye yönelik düşünerek odaklanma günüdür. Bugüne de yaşananları bir kenara koyarak, şimdi herşeyi gelecek adına düşünerek planlama ve bu doğrultuda şekillendirmeye çalışmak gerekmektedir. Öncelikle ne gibi hedefleriniz var yada siz kendiniz adına neler düşünmektesiniz. Bunları belirlemeye başlamalı ve kendi içinizde bunu kabullenerek hırsla başarıya doğru adım atmalısınız. Herhangi bir amaç duygusu olmadan yaşamayı tercih etmeniz halinde, gelecekle alakalı bir şey beklemek son derece hayalcilik olur. Oysaki siz hayale kapılmaktan hoşlanan bir yapıya sahip değilsiniz. Bir koç için aktivite her şeyden önemlidir. İsteklerinizi ele geçirmekt bir kişi olarak, şimdi bütün bu enerjinizi bundan sonrası adına yönlendirme zamanınızdır. Bu enerjinin yaratacağı olumlu havadan yararlanmak için öncelikle ne yöne gitmek istediğinizi saptamalısınız. Bulunduğunuz konumda mutlu ve huzurlu bile olsanız yine de durup düşünmeli ve gitmekte olduğunuz bu yolun sonunu görebilmelisiniz.

Eğer hiçbir amacınız yok ve öylesine hayatınızı geçiriyorsanız en acil bir şekilde kendinizi düzenlemeye çalışmalısınız. Sosyal ilişkiler bu dönemde gayet değerli olduğundan etrafınızdaki insanlarla bağınızı koparmamaya çalışmalı, liderlik gücünüzü yansıtan planlarda bulunmalı, projelerinizi hayata geçirmeye çalışmalısınız. Eğer özel biri olduğunuzu hissetmek ve hissettirmek istiyorsanız gerçekçi düşünmeli, hem kendinizin hem de başkalarının güvenliğiniz sağlayacak seçimlerde bulunmalısınız. Ancak o zaman tam manasıyla özgürüm ve başarılıyım diyebilirsiniz. Gün içinde İkizler burcunda ilerleyen Ay, yukarıdaki konularda daha hızlı düşünme, araştırma, bağlantılar kurmak açısından size hızlılık ve zihinsel açıdan kuvvet kazandırabilir.

BOĞA

Sevgili Boğalar bugün geleceğinizi daha iyi yönlendirebilme adına ve uygun bir meslek sahibi olabilmek için bilginizi, yeteneklerinizi, eğitim hayatınızı, inancınızı ve geleneksel tüm değerlerinizi gözden geçirme zamanınızdır. Bugüne dek hangi yolda ve hangi amaçla ilerlediyseniz şu anki durumunuzu da göz önüne alarak geleceği şöyle bir düşünün. Sizce şimdiki pozisyonunuz gelecek sunuyor mu? Hakikaten içinde yer aldığınız ortam şartları sizi yeteri kadar tatmin edebiliyor mu? Böyle bir düzen içinde devam etmeniz halinde sizce geleceğiniz garanti altında olabilir mi? ve siz mevcut durumunuz içinde, kendinizi maddi ve manevi açıdan huzurlu ve mutlu hissediyor musunuz? Özellikle yüksek okul, yabancı dil, uzmanlık, akademik eğitim, lisanüstü kurs programı, kamu ve yargıyla alakalı meslek sınavlarına girmeyi düşünen genç kardeşlerimizin yetenekleri doğrultusunda bir seçimde bulunmaları ve en iyi tercihi yapmaları adına danışmanlık almaları gerekebilir. Çünkü bugünlerde vereceğiniz karar, sizin yarınınızı belirleyecektir. Eğitim hayatı dışında kalan kişilerin de mesleki yönden kendilerini geliştirmek adına ve daha üst pozisyonda olacakları iş girişimleri için düşünmeleri zamanıdır.

Belki de daha farklı bir alanda hizmet vermeyi düşünmektesiniz. O zaman arzuladığınız iş alanlarına başvuru zamanlarını veya bağlantıya geçmeniz gereken kişileri öğrenmeniz gerekebilir. Kimileriniz evlilik yoluyla toplum içinde yeni bir statüye karışmayı düşünüyor olabilirsiniz. O zaman da size gelecek sunabilen ve yaşamınızı daha rahat bir şekilde sürdürmenizi sağlayacak bir tercihte bulunmanız gerekebilir. seçimleriniz hangi alanda olursa olsun bugün düşünmeniz gereken en önemli olgu yarınlarınızdır. Bugünkü enerjiler altında içinde yer aldığınız dünyanın maddi ve manevi anlamdaki zorluklarını göz önüne alarak, olumlu seçimlerde bulunabileceğiniz etkiler altındasınız.

İKİZLER

Sevgili İkizler bugün özellikle maddi alanlardaki tüm sorunlarınız, yenilikte bulunmanızı sağlayacak olan tüm girişimleriniz, borçlarınız, başkalarıyla paylaştığınız maddi ve manevi değerleriniz(ortak paralar), başkalarının sizin hayatınızdaki önemi konusunda ileriye yönelik hedeflerinizi ve yapmak istediklerinizi düşünme zamanınızdır. Kimileriniz banka yada elden almış olduğunuz borçlar nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçirmekte kimileriniz ise eşinizin mali durumu nedeniyle zorluklar altında olabilirsiniz. Bazılarınız yeni bir dünya kurmak adına bir hedef belirlediği halde büyük bir krizin ortasında belirsiz bir dönem geçiriyor olabilir. Hangi nedenle olursa olsun burada önemli olan, kendinizi çaresiz hissetmemeniz gerektiğidir. Eliniz kolunuz bağlıymış gibi beklemektense, hukuki açıdan haklarınızın peşine düşerek, bazı kişi ve kuruluşlara bizzat durumunuzdan bahsederek rehberlik alabilir, önemli kişilere ulaşmaya çalışarak yardım isteyebilirsiniz. İşte bugünkü enerjiler gelecekle alakalı konularda sizi destekleyici ve ışıklandırıcı bir zamanın başladığını göstermektedir.

Sağlık sorununuz nedeniyle geleceğinizi kurmakta zorlanıyorsanız tedavi için yurtdışındaki alternatif yöntemleri araştırınız ve temasa geçiniz. Eğer bulunduğunuz yerdeki geçim kaynakları sizin için yetersizce başka ülke veya şehirlerdeki çalışma koşullarını öğrenmeye ve girişimde bulunmaya çalışınız. Evlilik yada başka nedenle ara verdiğiniz ve şimdi tek başınıza mücadele etmek zorunda olduğunuz bir durum içindeyseniz yeniden iş hayatında bulunmak üzere araştırmalar yapınız. Burada amacınız, geleceğinizi garanti altına almayı düşünmektir. Bugüne dek olan biteni artık bir kenara koyarak, kendinize daha fazla yüklenmek yerine, yeniden sizi ayağa kaldırabilecek yöntemler yaratmaya çalışınız. Umudunuzu ve içinizdeki inancı asla kaybetmeyiniz ve her sıkıntının mutlaka bir çaresi olduğunu unutmayınız. Şimdi size düşen önünüzdeki aydınlığı görmeye çalışmak ve ne olursa olsun kesinlikle mücadele etmek olmalıdır.

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler bugün ilişkiniz, evliliğiniz veya iş ortaklığınızla alakalı konularda ileriye yönelik beklentilerinizi gözden geçirme zamanınızdır. Öncelikle beraberliğinizin her ikiniz adına olan önemini bir kez daha düşünmelisiniz. Bugüne dek yaşananları veya yaşadığınız olaylarda hanginizin haklı yada haksız olduğunu düşünerek birbirinizi üzmek yerine, bundan sonrası adına neler yaparsanız çok daha uyumlu, huzurlu bir beraberlik yaşanabilir bunu tespit etmeniz gerekmektedir. Hedefinizde eğer beraberliğinizi ciddi bir platformda sürdürmek ve bir ömür boyu mutlu olmak var ise, aranızdaki paylaşım duygunuzu yeniden canlandırmanız gerekebilir. siz eğer bundan sonraki yaşamda ele ele yürümek istiyorsanız herşeyi detaylı bir şekilde ele almanız gerekebilir. Cinsel yönden uyumsuzluk yaşıyor musunuz, bir yuva kurmanız halinde birbirinizin farklılıklarını saygıyla karşılayacak mısınız, maddi ve manevi açıdan birbirinize destek olacak olanaklara sahip misiniz? Yuvanızı kurduğunuzda sizleri bekleyebilecek başka sorunlar var mı? kısaca partnerinizin kimliğini, kararlarını, içinde bulunduğu durumu ve bugüne dek yaşananların ışığında değerlendirmeniz adına gayet olumlu enerjilere sahipsiniz.

Sözleşme veya kontrat yapmanız gereken durumlar içindeyseniz öncelikle el sıkışacağınız insanların toplum içindeki konumlarını, kredisini, mali sorunları olup olmadığını, sözleşme yapmanız halinde ileride haklarınızın elinizden alınıp alınmayacağını çok iyi araştırınız. Gerek iş gerekse özel hayatınızla alakalı olsun dikkat etmeniz gereken en önemli husus, birlikteliğin eşitlik ilkesi içinde, kesinlikle kimliğinizi kaybetmeden kendinizi ifade etmek olduğunu bilmenizdir. Sizinle aynı doğrultuda düşünmeyen, siz onca fedakarlığı yaparken sadece seyreden, sorunlarınızda yanınızda olmayan, size destek vermeyen, bunca yıl süresince hala daha yeni bir adım atmakta tereddüt eden bir kişiyle geleceğinizi çizip çizmemek konusunda lütfen gerçekçi olunuz. Günlük enerjileriniz size bu konularda ileriye kurgulamanız adına destek olabilir.

ASLAN

Sevgili Aslanlar bugün iş temponuz ve ortamınız, sağlığınız ve sosyal haklarınız, birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınızla olan ilişkiniz ve verimliliğinizi tekrar bir gözden geçirerek bundan sonrası adına yeni bir hayat kurabilmek için düşünmenizi sağlayan enerjilerle dolusunuz. Gün içinde en önemli konulardan biri durumunuzun artık bir şekilde aydınlığa kavuşmasıdır. Belki de bugüne dek sağlığınızı fazlasıyla ihmal ettiniz, dikkatsizce beslendiniz ve aşırı bir kilo alımı yada tam tersi son zamanlarda kilo kayıpları yaşamaktasınız. Eğer siz böyle bir düzensizlik içinde yaşamayı sürdürürseniz hem iş açısından hem de yaşadığınız ilişki açısından sorunlarla karşılaşabilirsiniz. O nedenle bugünden itibaren daha dikkatli beslenmek için yöntemler denemeye karar vermeli, kendinize özen göstermelisiniz. Kimileriniz sağlıksız bir iş ortamında görev aldığı halde ses çıkarmadan bunca yıl katlanmış olabilirsiniz. İşte şimdi geçmişi bir kenara koyarak haklarınızın ne olduğunu öğrenmeli, gerekirse işverenlerinizle konuşarak buna bir hal çaresi bulmalısınız. Evinizde sağlıksız beslediğiniz evcil hayvanlarınıza dikkat etmeli, onların sağlığının sizin için önemini bilerek beslemeye devam etmelisiniz. Hijyen koşullarının uygun olmadığı yerlerde çalışmaktan uzak durmalısınız.

Sosyal haklarınız için gerekli kuruluşlardan yardım istemeli gerekirse yasal yollara başvurmalısınız. Birlikte çalışırken tanıştığınız bir insanla evliliği düşünüyorsanız öncelikle maddi dünyanın zorlukları karşısında iş güvenliğinizin olup olmadığını düşünmeli, sigortasız çalışmamalı, iş durumunuzu iyice sağlamlaştırmadan bir yuva kurmayı düşünmemelisiniz. Genç kardeşlerimizin bu enerji altında okullarındaki temizlik şartları uygun değilse gerekli yerlere başvurarak yardım istemeleri ilerideki hayatları açısından son derece önemlidir. Verimliliğiniz için psikolojik açıdan sizi gerginleştiren ortamlardan, insanlardan uzak durmaya çalışmalı, ileriye yönelik bir meslek düşünüyorsanız öncelikle belirli bir eğitimden geçmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Böylece iyi bir sözleşmeye imza atabilir hayatınızı garanti altına alabilirsiniz. Sizinle yasal olmayan yollardan iş yapmaya kalkışan kişilere dikkat etmeli, iyice okumadan hiçbir evrakın altına imza atarak yaşamınızı zora sokmamalısınız.

BAŞAK

Sevgili Başaklar bugün aşk hayatınızdaki sorunlarınızı, diğer insanlarla olan ilişkilerinizi, yaratıcılık gerektiren sanatsal faaliyetlerinizi, borsa, spekülasyon konularındaki girişimlerinizi tümüyle gözden geçirerek bundan sonrası adına geleceğinizle ilgili kararlar alma zamanınızdır. Gün içinde etkisi başlayacak enerjileriniz size yukarıdaki konularda umut ve ışık olabilir ve ilerleyen zamanlarda oldukça faydasını görebilirsiniz. Eğer sorunlu bir ilişkiniz varsa ve siz hala bunu sürdürmekte devam ediyorsanız bunun size olan psikolojik zararını mutlaka göz önüne almalısınız. Aşk hayatınızla ilgili geçmişte yaşananları bir kenara koyarak bundan sonrası adına öncelikle maddi güvencenizi sağlamanız ve kendi ayaklarınızın üzerinde kalmayı bilmeniz gerekecektir. toplum içinde bir yer edindiğiniz zaman insanların size olan bakışlarının değiştiğini fark edebilirsiniz. Bu ise çoğu zaman güç ve çekicilik kazanmanızı sağlayacağı gibi kendinize daha uygun seçimlerde bulunmanız için de kuvvet olacaktır. yeni bir ilişkiye adım atarken, eskinin tüm yanlışlarını gözden geçirerek hareket ediniz ve yeni başlayan ilişkinize eskinin acılarını katmayınız. Her insanın bir başka umut olabileceğini unutmayınız. Kendinizi bir ilişki içinde gerçekten mutlu ve huzurlu hissediyorsanız, mükemmel olmadığını düşündüğünüz kişiyi eleştirmek yerine kazanmaya çalışınız.

Borsa ve şans oyunları gibi tahmin ve strateji gerektiren alanlarda yatırım yapmayı düşünüyorsanız öncelikle iyi bir rehber bulmalı veyahut bu konu hakkında kendinizi geliştirmelisiniz. Bu alanda para kaybetmek istemiyorsanız hangi alanda paranızı değerlendirmeniz gerektiğini bilerek yola çıkmalısınız. Sanatsal faaliyetlerinizde sosyal güvencenizi hiçe sayan, sizi sadece bir para kazandırma makinesi gibi gören kişilerle iş yapmamalı, sağlık sigortanızı muhakkak yaptırmalısınız. Bilmediğiniz insanlarla bilmediğiniz ortamlarda eğlence hayatı içinde marjinal bir yaşam sürmek yerine, kendinizi geliştirebilecek bir iş alanında hayatınızı yeniden kurgulamaya çalışmalısınız. Cinsel zevklerinizi yaşarken her zaman olduğu gibi sağlığınızı ön planda düşmeli, bilmediğiniz insanlarla temasta bulunmaktan çekinmelisiniz. Çalışma saatleri size hiç uymayan ve son derece yorgunluk yaşadığınız bir ortamda bulunmak yerine daha huzurlu ve mutlu olacağınız bir iş düşünmelisiniz.

TERAZİ

Sevgili Teraziler bugün öncelikle ev hayatınızı, aile üyelerinizle olan ilişkinizi, yuvanızın sınırları içindeki güvenliğinizi, duygusal açıdan şu aralar yaşamakta olduğunuz herşeyi şöyle bir düşünerek gelecek adına ne gibi kararlar almanız gerektiğini saptama zamanınızdır. Kimileriniz yeni bir yuva kurmayı düşünebilir veya tek başına yaşamak için evden ayrılmayı düşünüyor olabilir. böyle bir durumda öncelikle hedeflerinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekecektir. siz böyle bir yenilikte bulunurken kendinizi rahatlıkla ifade edebilecek şartlara sahip misiniz yoksa bir müddet sonra bir pişmanlık yaşayabilir misiniz? bazılarınız çocuk sahibi olmayı düşünüyor olabilir. Bu konuda öncelikle içinde bulunduğunuz şartlarınız uygun mu, ileriye yönelik umutlu olduğunuz bir işiniz ve sosyal güvenliğiniz var mı? evinizin sınırları bir çocuğun büyümesi adına elverişli mi? bütün bunları gözden geçirdikten sonra böyle bir karara olur diyebilmelisiniz. Kimileriniz ise yeni bir ev almak ve yatırımınızı değerlendirmek için, borsa yada herhangi bir yolla paranızı çoğaltmayı hedefliyor olabilirsiniz. Bu gibi durumda ise kesinlikle aracı kurumunuzu iyice gözden geçirmeli, güvenmediğiniz insanlarla işbirliği yapmamalısınız.

Bazılarınız ise evliliğindeki sorunlar nedeniyle bir aşk ilişkisine girmiş ve sürdürüyor olabilir. Bu durumda ayrılarak diğer kişiyle birlikte olmayı düşünüyor olabilir. böyle bir konuda öncelikle durumunuzu son derece gerçekçi bir şekilde gözden geçirmeli eşit hak ve adalet içinde hareket ederek karar vermelisiniz. Bazı genç kardeşlerimiz ise, ailelerinin tüm itirazlarına rağmen okul hayatını sona erdirerek eğlence veya medya dünyasının içinde hayatını sürdürmek taraflısı olabilirler. Böyle bir durumda, öncelikle güvencenizi, içinde yer alacağınız ortamın şartlarını, okul hayatınızı engelleyici bir tarafı olup olmadığını muhakkak hesap etmelisiniz. Unutmayınız ki önünüzü göremediğiniz bir ortamda yol almak zordur. Kararlarınızı verirken herşeye pembe gözlüklerle bakmak yerine gerçekçi düşünmeli, başta kendiniz olmak üzere sizi seven hiç kimsenin üzülmesine izin vermemelisiniz.

AKREP

Sevgili Akrepler bugün yakın çevrenizle olan ilişkinizden başlamak üzere eğitim hayatınız, kardeşleriniz, haberleşme ve gündelik faaliyetleriniz, medya, yayıncılık, dil öğrenmek, seyahatleriniz, ticaret gibi konularda geleceğinizi yönlendirmek adına hedef belirleme veya hedeflerinizi gözden geçirme zamanınızdır. Kimileriniz yeni bir yuva kurmak veya var olan yuvanızdaki sorunların üstesinden gelebilmek adına çevrenizdeki yakın tanıdıklarınızla konuşarak fikirlerini alabilirsiniz, bu size iyi bir destek olabilir. genç yaştaki kardeşlerimiz eğitim hayatlarındaki sorunları nedeniyle aileleriyle son zamanlarda problem yaşıyor olabilirler, onların da sorumluluklarının bilincinde olarak yeniden kendilerini gözden geçirmeleri ve derslerinde başarılı olmaya çalışarak ilişkilerini düzene koymaları gelecekteki başarılarının öncüsü olabilir. Bazılarınız ise yuvanızın geçim problemi nedeniyle artı işler edinmeyi düşünebilir, pazarlama, turizm, yabancı dil, seyahatler yoluyla ek gelirler elde ederek daha güvende olmayı planlayabilirler.

Her ne olursa olsun bugün size yeniden bazı durumları ele alarak yenileştirmeniz, sağlam bir temel kurarak ileriye bakabilmenizi sağlayak enerjileriniz olacaktır. sizin yapmanız gereken herşeyi gerçekçi bir gözle görerek kararlı olmaktır. Siz Akrepler belirli bir sabit düşünce içinde hareket etmekten yana kişilersinizdir. Oysaki şimdi daha geniş bir açıdan olayları ele almalı, yuvanızdaki insanların da çıkarını düşünecek tarzda bir gelecek kurgulamalısınız. Eşit hak ve adalet içinde hareket etmeniz halinde çizeceğiniz yeni yolun hiç kimse tarafından engellenmesi mümkün olmayacaktır. Herkesin kazanabileceği durumlar yaratmak için her şeyden önce sizin doğru seçimlerde bulunmanız gerekmektedir.

YAY

Sevgili Yaylar bugün maddi kazanımlarınız, her türlü konforunuz ve lüksünüz kısa refah düzeyiniz, mali konulardaki tüm işleriniz, kazançlarınız veya kayıplarınız, harcamalarınız, umutlarınız ve kendinizle alakalı önemsediğiniz her bir değeriniz, doğal yeteneklerinizi hayata geçirebilmeniz gibi konularda yarınlarınız açısından son derece önemli olacak ve sizi yepyeni bir çevrede yeni bir hayatın içinde soluklandıracak enerjiler altındasınız. Bugünkü etkiler tüm burç mensupları için geleceğinizle birebir alakalı olduğundan son derece dikkatli, bugüne dek yaşananlardan ders almış ve bundan sonrasını çok daha düzgün bir şekilde planlayabilmeniz açısından etkilidir. Bazı hususlara dikkat etmeniz halinde oldukça yoğun bir dönem geçirebilir artık bundan sonrasında güvenceniz konusunda bu kadar zor bir dönem geçirmeyebilirsiniz. Nelere dikkat ederseniz bu enerjiyi daha olumlu kullanabilirseniz örneklerle açıklamak isterim. sizler genelde hem kendiniz hem de çevreniz adına para harcamaktan hoşlanan bir yapıya sahipsiniz. İyi niyetiniz nedeniyle bazen farkına bile varamadığınız bütçe zorlukları yaşamanıza rağmen yine de kimseye belli etmeden bir şekilde üstesinden gelmektesiniz.

Fakat bundan sonra üzülmemek ve zor durumda kalmamak istiyorsanız paranızı elinizde tutmayı, yatırımlarda bulunmayı, bütçenizi aşmamayı öğrenmeniz gerekmektedir. Ancak böylece huzur bulmanız mümkündür. kim olursa olsun en yakınınızda bulunan kişilerle bile para alışverişinde bulunurken, kimle ne iş yapıyorsanız yapın yazılı bir sözleşme ve güvence olmadan imza atmayınız. Görüştüğünüz insanların size dost olduğuna karar vermeden önce iyice inceleyiniz. Artık zamanımızda herşeyin çok zor elde edildiğinin farkında olarak sırf şansa güvenmek dönemi olmadığını, çok akıllıca davranmak gerektiğini ve zor durumda kaldığınızda kimsenin yardımcı olmadığının bilincinde olunuz. Herkesin sizin gibi iyi niyetli olmayacağını düşünerek lütfen çıkarlarınızı zekice korumayı biliniz. Beslenme düzeninize dikkat ediniz ve bedeninizin sizin en önemli hazineniz olduğunu unutmayınız.

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar bugün kendinizi dış dünyada ifade etmenizi, insanların yanında güçlü görünmenizi, herşeyin idaresinin kendi ellerinizin altında olmasını ve maddi,manevi konularda geleceğinizi kurgulamanızı sağlayabilecek bir enerji sizi sarabilir. Son günlerde özellikle parasal açıdan fazlasıyla zor bir dönemden geçmekteydiniz. İşte bu enerji size gayet iyi gelebilir. Bu etki yarından itibaren yavaş yavaş yaşamınızı düzenlemeniz adına kimi zaman ön planda kimi zaman gerilerde sizin için olumlu çalışmaya başlayacaktır. Merkürün geri hareketi döneminin bitmekte olduğunu düşünürseniz, bugüne dek yaşadıklarınızdan çıkardığınız derslerin sizlere bir çok konuda ışık olduğunu düşünüyorum. Size daha önceki günlük yorumlarda sözünü ettiğim düzelmelerin ilki sayılabilecek bu enerji altında öncelikle geçmişte yaptığınız yanlışların ve hatalı kararların etkisinde kalmadan, şimdiden sonrasını en iyi şekilde yaşamak adına bazı hususlara lütfen dikkat ediniz. Öncelikle sahip olduğunuz değerlerinizi korumayı, borç ve alacak meselelerinde insanlarla olan ilişkinize dikkat etmeyi, değerlerinize hiç kimsenin müdahalede bulunmasına göz yummamayı, umutlarınızı her zaman içinizde taptaze tutmayı ve inancınızı kaybetmemeyi, kötümser düşünmek yerine pozitif bir şekilde olayları ele almayı muhakkak başarmalısınız. Düzeninize kimsenin müdahalede bulunmaması için kendi fikirlerinizi ifade etmekten çekinmemeli, başkalarının yararına çalışırken kendi çıkarlarınızı da kollamayı unutmamalısınız.

İnsanlarla olan ilişkinizde politik davranmayı, sadece mutlu olmanın refah düzeyinizin iyi olmasından geçmediğini bilmelisiniz. Gelecekle alakalı isteklerinizi yada beklentilerinizi ancak kendinize olan güveninizle birleştirdiğinizde bir yükseleceğini düşünmelisiniz. Hayatın güzel ve keyifli yanlarının tadına varabilmek için ne olursa olsun insanlarla bağınızı koparmamayı, sosyal olmayı ve herşeyi sürekli olarak çerçeve içine alarak kendinizi tedirgin etmemeyi de bilmelisiniz. Bugün ve bugünden sonra belirli alanlarda karşılaşacağınız yeni insanların, yaşamınızla alakalı uzun vadeli planlarınızda size oldukça destek çıkabileceklerini düşünerek daha sıcak ve ılımlı ilişkiler kurmaya çalışırsanız önünüzdeki aydınlık gözlerinizi bile kamaştıracak kadar görkemli olabilir.

KOVA

Sevgili Kovalar bugün, önce kendinizin ve sonrasında değerlerinizin farkına varabilmenizi, bilinçaltınızda sizi rahatsız eden herşey hakkında tekrar düşünmenizi, yaptığınız seçimleri ve sonuçlarını, çocukluğunuzdan bugüne dek olan biten önemli olayları, hayatınıza giren kişileri, acı ayrılıkları ve hastalıkları, dünya ile ilişki kurma biçiminizi ve dünyayı nasıl algıladığınızı, sevdiğiniz kişilerle olan yakın temasınızda nasıl davrandığınızı ve bugüne dek hayatınıza giren insanlarla olan ilişkilerinizin kalitesini ve şimdi yaşamakta olduğunuz beraberliği bütün bunların tümünü bilinçli bir bakış açısıyla gözden geçirmek ve kendinize yeni bir yaşam kurmak adına ruhunuzu arındırmanız gereken zamandır. Bugünkü enerjiler tüm burçlar için bir yanıyla umut ama dikkatli bakılmadığında kaybolup gidecek bir ışıktır. Lütfen herşeyi değerlendirirken bundan sonrası adına düşünmeyi ihmal etmeyiniz. Yakın bir zamanda burcunuzda ilerleyen Merkürün geri hareketi ve sırasıyla diğer geri hareketler sona erdiğinde dünyaya açılmaya başlayabilirsiniz.

Eğer güçlü bir imaj, tazelik, ferahlık kazanmak istiyorsanız, yeniliklere açık olmalı, eskiyle son hesaplarınızı bitirerek yolunuza devam etmelisiniz. Sizler çağın ötesinde düşünmek zorunda olan, geleneksel kalıplara uymayan özel insanlarsınız. Şimdi hayatınızda bulunan kişiyi yada hayatınıza girecek kişileri, geçmişin gölgesi altında değerlendirmeyiniz. Her insanın ve bizzat hayatın farklılıklarının tadını çıkarırken, sırf özgürlük dürtüsü altında duygularınızı ifade etmekten çekinmemelisiniz. Asi tavırlar göstermek yerine yaratıcılığınızı belirli bir alanda liderliğe soyunarak herkesin yararına olacak işlerde kullanmayı başarmalısınız. Ekip halinde hareket etmeniz gereken yerlerde, çağın ötesinde düşündüğünüzü herkese göstermeli, buluşçuluk yönünüzü geliştirmeli ve önce çevrenizden başlayarak, tüm toplumun yararına olacak şekilde organize edebilmelisiniz. Geçmişe ait deneyimlerinizin sizi esir almasına izin vermeden değişimlerde bulunmaya hazır olmalısınız.

BALIK

Sevgili Balıklar bugün ileriye yönelik hedeflerinizi, yeni bir hayat kurmak adına umutlarınızı, sosyal hayatınızı ve planlarınızı, dostlarınızla olan ilişkinizi, organize işlerinizi, yeni projelerinizi, gözden geçirmek ve düzene koymak adına geri planda çalışmanız gereken bir döneme girme zamanınızdır. Sizler bu enerjinin desteği altında, kendinizden daha büyük bir bütünle birleşme süreci yaşayabilirsiniz. bu öyle bir etkidir ki sizin ruhunuzdaki bütün zenginlikleri ortaya çıkararak, sezgilerinizi güçlendirerek, yüreğinizi ortaya koyabileceğiniz ve yeniden yaşamınızı şekillendirebileceğiniz bir arınma halidir. Birlik bilincini tüm ana yönleriyle ele almanızı gerektiren bu enerji altında kendinizle alakalı tüm meseleleri bir kenara koyarak herkesin kazanabileceği ve insanların eşit şartlarda mücadele vereceği bir amaç uğruna toplanabilir ve çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkilerinizi sürdürerek güçlenmeye çalışmanız gerekecektir. Sizi gizli düşmanlarınızla yada bazı insanlarla yüzyüze getirerek, onlara karşı, güç kazanmanız sağlayıcı olacaktır.

Bugüne dek öğrendiklerinizi daha büyük bir hedef için toparlamaya başlamalı ve yeni bir hayatın ilk çekirdeğini oluşturmalısınız. Zaten bu enerji altında isteseniz de, istemeseniz de, son derece gerçekçi düşünebileceksiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir