Bu Tarz Benim

2015 yılında da Sokak Modası Yine Vazgeçilmezler Arasında

Yazar  | 

Son zamanlarda Sokak modası ya da sokak stili tanımı moda alanında çok sık karşımıza çıkar oldu. Pek çok tasarımcı ilham kaynağının sokaklar olduğunu söylüyor. Ünlü markaların sezonluk kreasyonlarında da sokak modası altında sunulan koleksiyonlara rastlıyoruz.

Sokak modası, tasarımcıların yönlendirdiği stüdyolardan değil, sıradan insanların gündelik eğilimlerinden ortaya çıkan bir moda akımı olarak tanımlanabilir. Sokak modası ya da sokak sitili olarak adlandırılan bu eğilim, özellikle büyük kent merkezlerinin sokaklarına hakim gençlik kültürüyle yakından ilişkili. Tek bir tarza indirgemek çok da mümkün değil; çünkü sokak modası; Hippi, Punk, Gotik, Hip hop gibi, farklı zamanlarda ortaya çıkmış moda hareketlerinden aynı anda beslenebilen çok yönlü bir moda akımı.

Modası geçmeyen bu akımlar özellikle büyük şehirlerde yaratıcı, eğlenceli ve özgür tarzların ortaya çıkmasını sağlıyor. Londra ve New York sokakları bu konuda oldukça dikkat çekiyorlar. Bu durum modacıları da etkisi altına almış olacak ki son dönemlerde dünyaca ünlü tasarımcıların ya da markaların kreasyonlarında sokak sitilinden izlerin etkisini görmeye başladık. Herkesin kendini rahat ve özgür hissettiği, bireysel tarzını yansıtabildiği sokak modası hiçbir zaman etkisini yitirmeyecek gibi…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir