Makyaj & Cilt Bakımı

2016 Yaz Makyaj Trendleri Burada

Yazar  | 

2016 makyaj modası hakkında yeni trendler haberimizde. Bu yaz makyajda hangi renkler ön planda olacak? Yüz ve kontür işlemleri nasıl yapılacak? Hepsinin cevabı haberimizde …
İlk olarak trend renkler arasında pembe ve yeşil var. Dudaklar bebek pembesi ve gözlerde yeşilin tonları hakim olacak. Yüzde ise her yıl olanın aksine koyu ve bronzluk olmayacak. Beyaz tenler üzerinde patlayan renkler yaza damgasını vuracak.

Yanımızdan ayırmadığımız bronzerlarımız’da yaz için bir kenara çekilebilir. Bu yaz netlik moda. Yüzümüzde tondan çok tek renklilik mevcut olmalı. Yaz sıcaklarında fondötenimiz bulaşıp duracağından en iyi çözüm makyaja yüzünüze nemlendirici krem sürerek başlamak. Kremi yüzünüz emdikten sonra transparan bir pudra ile cildinizi sabitleyin. Bu sayede makyajınız sıcaklarda akmamış olacak. Ardından sıra geldi yüzümüzü renklendirmeye.

İlk adım olarak gözlerle başlayalım. Gözlerinizin katlanma alanına kadar açık kahve tonlu bir far ile makyaj bazınızı oluşturun. Ardından göz kapağınızın dış köşelerine koyu yeşil bir far ile atışlar uygulayın ve gölge yaratın. Tabii gözlerinizi daha aydınlık göstermek için göz içlerinize ten rengi göz kalemi sürmeyi unutmayın.

Eyeliner sürme aşamasında renkleri denemekten korkmayın. Kahve ve koyu yeşili dağıttığınız göz kapaklarınıza yeşil canlı bir eyeliner sürün. Kirpik diplerinize de eyeliner’ı uygulayın. Böylece cam gibi belirgin ve yaz kokan gözler elde etmiş olursunuz.

Son aşama olarak dudaklardayız. Pembe. Bu yazın dudakları tüm bebeksiliği ile karşınızda. Parlak pembe ya da tamamen mat pembe ruj kullanarak yeşil göz makyajınızı ortaya çıkarın.

Allıksız yapamayanlar için ise hafif şeftali ya da pembeye kaçan bir allık önerebiliriz. Yüzünüze renk katacaktır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir