Makyaj & Cilt Bakımı

4 Adımda Muhteşem Kırmızı Ruj Uygulaması!

Yazar  | 

Bir güzellik klasiği olarak kırmızı ruj onlarca yıldır kadınların çantalarından eksik olmuyor! Gece makyajlarında görmeye alıştığımız kırmızı dudakları ise bu sıralar gün içinde kullanımına da şahit oluyoruz ve açık konuşmak gerekirse gündelik kırmızı ruj stilini bir hayli beğeniyoruz! Gün saatleri içinde kırmızı ruju en kusursuz şekilde kullanabilmen için ise sana bazı tavsiyelerimiz var!

1: Günün starı kırmızı dudakların olsun!

Günlük makyajlar genellikle sade şekilde yapılır. Kırmızı ruj ise iddiayı biraz olsun arttırıyor. Yapman gereken kalan tüm makyajını sadelemek. BB krem, biraz pembe-bronz tonlarında bir allık dokunuşu, siyah maskara ve işte bu kadar. Kırmızı rujun tüm alkışları üzerinde toplamalı!

2: Sade bir stil seç!

Gösterişli ve ışıltılı bir elbise ile kırmızı ruju bütünleştirmeye çalışmak çok yanlış olur. Gündelik stilinde de ten makyajında olduğu gibi sadeliğe kaçmalı sahneyi dudaklarına bırakmalısın. Belki bir jean ve bir beyaz t-shirt bile stilini tamamlamak için yeterli olacak!

3: Kırmızıyı sadece dudak renginde kullan!

Kırmızı ruj sürmen stilinde de kırmızı tonları kullanman gerektiği anlamına gelmiyor ve bize sorarsan bu uyum yakalama cabası biraz demode! Kırmızının yalnızca dudaklarında olduğundan emin ol.

4: Özgüven!

Bu kural her ruj tonu için geçerli! Eğer makyajınla ilgili kafanda soru işaretleri varsa bu endişe kendini belli edecektir. Bu yüzden böyle iddialı bir tona yöneldiğinde kendine güvendiğinden emin ol!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir