Moda

5 bin ayna kullanılarak yapılan gelinlik

Yazar  | 

Tasarımı oldukça ilginç olan aynalı gelinlik 62 kg ağırlığında ve görenleri hayrete düşürüyor.

5 bin adet ayna kullanılarak yapılan aynalı gelinliğin tasarımı 2,5 ayda sürdü. 62 kg ağırlığındaki gelinliği taşımakta zorlanan Tarkan Acar Ajans mankenlerinden Sibel Kara’ya asansöre kadar 4 kişilik bir destek ekibi yardım etti.

Aloft Bursa Oteli’nde tanıtılan aynalı gelinliğin tasarımcısı Fatoş Akyıldız, bu tarz ilginç tasarımların devam edeceğini belirterek, “Gelinliğimiz 62 kilo. Biz herkesin alabileceği değil, görsel olarak dikkat çekebilecek gelinlikler tasarlıyoruz. Gelinliğimizin üzerinde 5 bin parçaya yakın ayna var. Aynaların hepsi teker teker işlendiği için bunu hazırlamak 2,5 ay sürdü. Gelinliğimizin bedeli 30 bin lira. Görenler çok dikkat çekici buluyorlar. Bunu insan giyebilir mi, taşınabilir mi? diye soruyorlar. Mankenimiz de taşımakta zorlanıyor, 3-4 kişi yardım ediyoruz” dedi.

Kendisinden daha ağır olan gelinliği taşırken oldukça zorlanan Tarkan Acar Ajans mankeni Sibel Kara ise, “Taşıması oldukça zor ama özel bir tasarım ve çok güzel bir gelinlik. Çok ağır bir gelinlik. Yürümeyi bırakın, zor oturuyorum. Ben 54 kiloyum, gelinlik 62 kilo. Benden ağır bir gelinlik. Çok ağır olduğu için düğünde giyilmez” ifadesinde bulundu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir