Evlilik & İlişkiler

Acaba Neden Terk Edildiniz?

Yazar  | 

Mutlu bir ilişkide olduğunuzu düşünürken, kendinizi  birden “Sorun sende değil bende” cümlesini dinlerken mi buldunuz? Peki, acaba gerçekten neden terk edildiğinizi biliyor musunuz? İşte ilişkinizin bitmesine sebep olan durumlar yani terk edilme sebepleri …

1. Farklı Beklentiler

İlişkilerde herkes partnerinden aynı şeyi beklemez. Biriniz evlilik düşünürken diğeriniz sadece eğlence ve seks düşüncesine sahip olabilir. Ya da siz yeni bir sayfa açıp hayatınızı ona adamaya çalışırken o hala eski defterleri kapatamamış olabilir. Bu sebeple karşınızdakinin beklentilerinin size uygun olup olmadığından emin olduktan sonra bir ilişkiye adım atın.

2. Farklı Yaşanmışlıklar

Kadınlar ilişkilerinde kendilerinden yaşça büyük olan erkekler ile birlikte olmanın avantaj olduğunu düşünürler. Olgun erkek iyidir yargısı onları erken biten ilişkilere doğru sürükleyebilir. Çünkü yaş olarak büyük olan erkek siz 20’li yaşlarınızda iken yaşadığınız çılgınlıkları kaldıramayabilir. Hatta evlenmiş ya da ayrılmış ise evlilik hazırlıklarınız da sizde ki heyecanı onda görememek sizi fazlası ile üzebilir.

4. Güven eksikliği

Geldik o önemli meseleye… Güven ilişkinin temelinde yatar. İki taraf birbirine güvenmediği sürece asla sağlıklı bir ilişki ortaya çıkmaz. Karşınızda ki kişiden emin olmalısınız. Onun iyi ve kötü gününü görmeden resmi işlere kalkışmayın derim. Çünkü insanlar kötü günlerinde kendilerini belli ederler.

5. Duygusal İlişki

Fiziksel ilişkiniz çok iyi olabilir ama duygusal ilişki her zaman daha ağır basar. Onunla fiziksel birliktelik yaşamaktan mutlu olabilirsiniz ancak günlük rutin hayatınıza döndüğünüz de gerçekten hoş bulduğunuz ve vakit ayırdığını birileri varsa bu onu sadece ihtiyaçlarınız için görmek istediğiniz anlamına gelir. Çünkü bir insanı gerçekten severken başka kimseye “hoş” gözü ile bakamazsınız 😉 Bu durumda yol yakınken ayrılmak en doğru seçim olacaktır.

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir