Makyaj & Cilt Bakımı

Açık Havada Taze Makyaj Yapmanın Yolları!

Yazar  | 

Abartılı makyaj birçok kadının sevmediği bir görünüm. Çünkü çok sık gece dışarı çıkmadığımız için ya da özel davetler çok sıkça düzenlenmediği için tercihte etmiyoruz. Daha doğal, fresh ve natürel görünümlü makyajlar bizleri çok daha aydınlık gösteriyor. Bu sebeple bizde bu makyajın inceliklerini bilmek istiyoruz. O zaman hadi öğrenelim.

1- Yüzünüzün Renginde Fondöten Şart!

Bu belki zaman alacak ama pürüzsüz ve aydınlık bir makyaj istiyorsanız doğru fondöteninizi bulmanız şart. Zaten bulduktan sonra işiniz çok kolaylaşacak.

2- Eyeliner’dan Uzak Durun!

Açık havada bir ortamda bulunacaksanız eyeliner’dan uzak durun. Fondötenle yüzünüzdeki kusurları kapatıp net bir görünüm sağladıktan sonra. Doğal tonlarda bir far ile göz çukurunuzu kontürleyin. Bu size sağlıklı bakışlar sağlayacaktır. Ardından göz pınarlarınıza kullandığınız tondan daha açık renk bir far uygulayın ve temiz bir fırça ile renkleri birbirine yedirin.

3- Kirpikler Fora

Yüzünüzdeki tek siyah renk kirpiklerinizdeki maskara olsun. Maskara fırçasını gözünüzün dışına doğru uzatın. Bu daha çekik ve alımlı gözlerle bakmanızı sağlayacak kilit noktadır.

4- Far Rengi Allık!

Bunun genelde tam tersini yapsalar da siz mutlaka deneyin. Gözlerinizde kullandığınız far renginin tonunu allık renginde tercih edin. Bu sayede yüzünüz çok canlı duracak ve fotoğraflarda güzel çıkmanın yolunu bulmuş olacaksınız 😉

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir