Magazin

Arda Turan İfade Verdi

Yazar  | 

Futbolcu Arda Turan ve şarkıcı Berkay’ın bir eğlence mekanında kavga etmesi gündemde bomba etkisi yaratmıştı.
Arda Turan’ın Berkay’ın burnunu kırması üzerine şarkıcı hastaneye kaldırılmıştı. Turan’ın bu olay üzerine silahıyla hastaneye gittiği ve ateş açtığı iddia edilmişti. Bunun üzere futbolcu önceki akşam 3 saat boyunca emniyette ifade verdi.

Beşiktaş Araştırma Büro Amirliğinde sorgulanan Arda;

“Ben eğlence mekanına gittim. Burak Yılmaz oradaydı. Birlikte otururken, Berkay yanımıza geldi. Omzumdan ve yakamdan tutarak beni kendine doğru çekti. Ben de sinirlendim ve ne oluyor diyerek vurdum. Ben Berkay’ın eşini tanımıyorum, kendisiyle herhangi sohbetim olmadı. Benim peşinden tuvalete gittiğim ve koluna dokunduğumu söylüyor. Bu doğru değil, ben tuvalete falan gitmedim. Görüntülerde de tuvalete gitmediğim, taciz etmediğim ortadadır.” dedi.
Arda Turan ifadesinin devamında, “Berkay’ın gittiği hastaneyi öğrenerek taciz iddiasının doğru olmadığını söylemek için peşinden gittim. Yanına gittiğimde, ‘Ben buradayım eğer sözlü taciz olduğunu düşünüyorsan al silah burada ben senden şikayetçi de olmayacağım’ dedim ve tabancayı yanına koydum. Berkay da bu sözlerim üzerine, ‘Kaptan yok ben seni severim, tamam sorun yok, inanmıyorum.’ dedi. Berkay böyle söyleyince ben de hastaneden ayrılmak için tabancayı koyduğum yerden alırken tabanca kazayla patladı.” dedi.

Arda Turan’ın polis tarafından el konulan tabancasının da ruhsatlı olduğu bildirildi.

BERKAY’IN AVUKATI: BASINA YANSIYAN HABERLER DOĞRU

Konuyla ilgili açıklama yapan şarkıcı Berkay’ın avukatı Ayşegül Mermer ise olayın basına yansıyan şeklinin doğru olduğunu kendilerini de gerekli yasal başvuruları yaparak yasal süreci başlattıklarını belirtti.

Avukat Mermer sözlerini şöyle sürdürdü; “Basına yansıyan haberlerin doğru olduğunu söylemek durumundayım. Özellikle bu aşama da müvekkilimin eşi Özlem Şahin’in yapmış olduğu açıklamalar zaten olayın hem çıkış nedenini hemde gerçekleşme şeklini açıklığa kavuşturmuştur.
Olay resmi mercilere aksettirilmiştir. Biz ilgili mercilere şikayetlerimizi yaptık. Arda Turan’ın yapmış oldukları olayın neresinden bakarsanız bakın gerçekten çok çirkindir. İzahı dahi olmayan bir durumdur.

Bu konuda olayın gerçekleşme şekline göre cumhuriyet savcısı zaten gerekli iddianameyi hazırlayacaktır. Biz de dava aşamasında olayın takipçisi olacağız. Ayrıca yasal süreçte bazı davalarda açabiliriz.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir