Astroloji

Aslan Burcu Özellikleri

Yazar  | 

Aslan Burcu Genel Özellikleri
Yönlendiren gezegeni güneş olan, dünyanın kalbini ve kan dolaşımını ifade eden, element gurubu ateş olan bu burç Zodyak’ın beşinci güneş burcudur. Üstün yetenekleri, cesaretleri, yaşamdan zevk alan dost canlısı, kendine güvenen bir karakter çizerler. Yönetici gezegenleri güneş olanların her işin altından başarıyla kalkmalarında etkili olur. Aslan burcu ateş elementidir ve sabit niteliklidir.

Ateş elementi özelliklerini yaratıcı ve kültürel alanlarda gösterir. Ne iş olursa olsun mutlaka bu işte kendisi belirleyici olur. Yaptığı işlerin hepsinde de biraz gösteriş ve ukalalık vardır. Çok aktif olan Aslan burcu, liderliğe gereksinim duyulan bütün işlerde başarılı olur. Öyle ki işlerinde başarılı olmak ve kolayca üstesinden gelebilmek için hiç şikayetçi olmadan gece gündüz demeden çalışabilirler.

Aynı zamanda çok yaratıcı olduğundan yetenekli ressamların, yönetmenlerin, oyuncuların ve tasarımcıların burcudur. Aslan insanı sabit nitelik taşıdığı için tutucu, inatçı ve kararlıdır. Bir kere karar verdi mi onu bu kararından kolay, kolay vazgeçiremezsiniz. İlişkilerinde oldukça dürüst davranarak sahtekarlıktan ve ikiyüzlülükten kaçınırlar. Yapıcı fikirlere sahip olup düşüncelerini her an her yerde çekinmeden açıklarlar.

Emir altında çalışmak onlara göre değildir. Çünkü lider burç oldukları için emir vermekten hoşlanırlar. Büyük işlere kalkışır ancak ayrıntılarla ilgilenmezler. Büyük düşündükleri içim ufukları geniştir. Para bu burç için çok önemlidir. Düşlerinde hep servet olmak yatar. Sahip oldukları parayı da cömertçe harcarlar. İyi niyetli oldukları için ihtiyacı olan herkese yardım etmek isterler. Yönlendiricisi Güneş gezegeni olduğundan Aslan da Güneş gibi her zaman odak noktası olmak ve tüm dikkatleri üzerine çekmek ister. Bu burcun insanı lider olmak için yaratıldığına inanır ve davranışlarını ona göre ayarlar. Güçlü kişiliği sürekli karşısındakilere geri adım attırır.

Buna rağmen arkadaşlıklara çok önem verirler. Onlara zarar vermek istemez hatta zarar verdikleri zaman çok üzülürler. Bu üzüntüde onları sinir yapar, sinirlendikleri zamanda Aslan insanının gözünü hiçbir şey görmez. Bu dönemlerde onları sakinleştirmek oldukça zorlaşır. Her an bir yere patlayabilir. Ama bu patlamanın ardından hiçbir şey olmamış gibi davranacaktır. Çünkü Aslan burcu insanı kin tutmaz ve bağışlayıcıdır.

Kaynak(burc.web)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir