Aşk

Ayrılık Acısını Hafif Atlatabileceğiniz Öneriler!

Yazar  | 

Öyle ya da böyle bir şeyler düzelmiyorsa yapacak şey kalmamış demektir. Evet çok alışmış olabilirsiniz. Hatta kendinizi boşluğa düşmüş gibi de hissedebilirsiniz. Ama böyle ne kadar devam edecekti. Öyle değil mi? Tabiki ayrılığın hemen ardından gelsin şarkılar gitsin ağlama krizleri… Bunlar olağan şeyler. Önemli olan atlatmaya çalışmak. Daha doğrusu en çabuk şekilde atlatmaya çalışmak. Üzülmeyin çünkü kimse vazgeçilmez değildir. En vazgeçemem dedikleriniz bile gün gelir yabancı olur. Nasıl mı? Bu basit gibi görünen ama aslında çok etkili olan taktikler ile!

1- Bu Acının Kalıcı Olmadığının Bilincine Varmak

Tamam ağlayın. İçinizi dökün. Üzülün. Ama bu acı er ya da geç bitecek. Bunun bilincinde olun. Hayat devam edecek ve sizin hayatınıza yeni birileri girecek. Girmese de olur gerçi. Acınız taze olduğu için böylesi çaresiz hissediyorsunuz. Belirli bir dönem sonra bu acı sadece şarkılarda içinizi sızlatacak minik bir şey olmuş olacak. Geçecek!

2- Müzik Ruh İlacıdır

Kast ettiğim slow parçalar değil. Ne yaparsanız yapın ama bu dönemlerde kendinizi slow müziklere vermeyin. Çünkü bu inanılmaz can yakıyor. Hatta sinir krizlerine bile sebep oluyor. Mümkün olduğunca hareketli şarkılar dinleyin. Slow parçalar yaşadığınız güzel anları aklınıza getireceği için yaralanacaksınız. Bunu kendinize yapmayın.

3- Uykuya Dalmak Kadar Güzeli Yok

Baktınız gerçekten yine kötü oluyorsunuz. Hemen uyuyun. Bu şekilde hem vücudunuz dinlenecek hem de acıyı uzaklaştırmış olacaksınız. Uyku kadar güzel ne olabilir ki yahu. Kendinizi biraz dinlenmeye çekin.

4- Ona Ait Eşyaları Etraftan Kaldırın

Atiye’nin “üzeni yolla isterse dönsün sonra” şarkısı ile unuttum havalarına girerken onun aldığı ayıcığı görüp “domuz gribi ol inşallah” parçasına geçiş yapmak istemiyorsanız aldığı her şeyi ortalıktan yok edin. Onu hayatınızdan çıkarmaya karar verdiyseniz bunu tam anlamı ile yapın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir