Aşk

Ayrılık Acısının Hangi Aşamasındasınız?

Yazar  | 

Ayrılık, yaşanması olağan şeylerden biri ve tıpkı sevmek, yemek yemek ya da gezmek  gibi hayatın çok doğal ve normal bir parçası. Evet, acı veriyor farkındayız fakat iyi tarafı da var; geçiyor! Hepimizin farklı sonlarla bitiş gösterdiği ilişkilerimiz, mutlaka  herkesle aynı olan bir ortak nokta içeriyor. Biz ayrılığı genel olarak dört aşamaya böldük. Eğer siz de şu an böyle bir durum yaşıyorsanız, hangi aşamada olduğunuza bakın ve iyileşmenize ne kadar kalmış öğrenin! Hem de en eğlenceli şekilde!

1. AŞAMA: Yıkılış

Evet, terk edildiniz ve yıkıldınız. Belki siz terk ettiniz ama yine de üzgünsünüz! Bu aşamada, karşıdaki kişi vazgeçirilmeye çalışılır normalde. Haklı olduğunu bile bile bu acıyı yaşamamak için özür dileyenler bile vardır belki … Burada arabeskler, ‘Dön vefasız!’lar dinlenir. Bu duruma depresyonda denilebilir çünkü dışarı çıkılmaz, aşk filmleri izlenir; peçeteden oluşan devasa kuleler oluşur. Ama ne kadar uzun sürerse sürsün en sonunda ikinci aşamaya geçilir.

2. AŞAMA: Kabullenme

‘Tamam kendisi kaybeder!’ dediğiniz aşamaya kabulleniş deniyor. Aslında bir nevi avuntular da bu aşamada yaşanır diyebiliriz. Artık acınız hafiflemiştir, durumu kabullenirsiniz. Hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeye çabalarsınız. Halbuki bir önceki aşamada hayatınızı umursamayıp sadece ağlıyordunuz; e ama biz zamanla bitiyor demiştik!

3. AŞAMA: Öfke, Kriz, Öc Alma

Biraz samimi olalım: hepimiz bu yoldan geçtik, çektiğimiz acılar çekilsin istedik ya da en azından kıskandırmak istedik. Bu aşamada, o evden çıkmayan aşk şarkıları dinleyenlerin ilk adresi kuaför ve avm’ler! Hemen bir bakıma girilir, çeki düzen verilir akabinde vefalı arkadaşlar aranır ve hafta sonuna süper bir plan oluşturulur. Fotoğraf çekmekten eğlenemeyenler bile var aramızda arkadaşlar! Sonra o fotoğraflar eski sevgilinin görebileceği tüm sosyal medya hesaplarına eklenir ve altına inanılmaz eğlenildiğine dair notlar düşülür, hatta gidilen her yerde check-in’ler yapılır.

4. AŞAMA: Özgürlük, Yola Devam

Eğer bu aşamaya geldiyseniz, tebrikler artık gerçekten acınız son buldu! Bundan sonra eski sevgilinin sosyal medya hesapları stalk’lanmaz, onu kıskandırmak için ekstra çaba ve uğraşlara girilmez. Adını duyduğunuzda belki hala kötü hissedebilirsiniz, bu çok normal. Ama artık her şey geçip bitmiştir. Gerçekten yolunuza bakarsınız, kendi hayatınız ve arkadaşlarınız her şeyden daha önemli bir hale gelir. Yeni ilişkilere de açıksınızdır artık, başkasıyla da olabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir