Şipşak

Bangır Bangır Bir Gülşen!

Yazar  | 

Her zaman hikayesi olan projelerin içinde yer alan ve daima yeninin peşine düşen başarılı şarkıcı Gülşen, son albüm çalışmasında farklılıkların güzelliğine dikkat çekiyor.

”Bangır Bangır” ile  egzotik bir dünyanın kapılarını aralayan Gülşen, müziğindeki tüm hikayeyi, her söze ve her ritme olduğu gibi görsel dünyasına da yansıtıyor.

Tamamiyle modern bir alt yapıya sahip olan Bangır Bangır, Anadolu’ya özgü etnik enstürmanlar olan şimşir kaşık ve bağlamayı, Moombahton ritmi ile birleştirerek orjinalliğini sergiliyor.

gulsen-bangir-bangir

gulsen-bangir-bangir

Hikayenin tamamına etnik trendin uygulandığı bu projede albüm kapağı da palmiyeler, egzotik çiçekler ve maymunlarla bezenmiş olan ressam Pelin Kırca’nın çizimleriyle dikkat çekiyor.

Frida Kahlo ve Carmen Miranda gibi egzotik ve renkli kadınlardan etkilenilen ve bu tarzın Gülşen için Bahar Kongel Fransez tarafından yeniden harmanlanıp yorumlandığı kostümler takılar ve saç şekli de yine şarkıları gibi kalitesini ortaya koyuyor.

Tüm söz ve müziklerin Gülşen’e ait olan albümdeki şarkıların aranjeleri de ülkemizin en önemli prodüktörlerinden Ozan Çolakoğlu tarafından yapıldı.

Bangır Bangır 29 Nisan’da müzik marketler, dijital yayın mecraları, radyolar ve tüm televizyon kanallarında müzikseverler ile buluşacak.

Kayak(34volt)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir