Güzellik

Bebek Yağını Birde Böyle Kullanın!

Yazar  | 

Temizleyici olarak kullanın

Yüzünüzdeki kir ve makyaj malzemesini çıkarmak için kesinlikle güvenle kullanabilirsiniz. Bebek yağının içine istediğiniz aromayı katarak kokusunu değiştirebilirsiniz. Eğer içine çay ağacı yağı eklersenez, antibakteriyel olur ve akne ve sivilcelerin tedavisinde yardımcı olur.

Bebek yağını yanaklar, alın, burun ve çeneye az miktarda sürün. Elinizle daireler çizerek masaj yapın. 2-5 dakika masajın ardından ılık, temiz bir bez ile tamamen silin.

Göz Makyaj Çıkarma

Bebek yağının göz makyajınızı temizlemek için de kullanabilirsiniz. Bir pamuk veya makyaj temizleme pedinin üzerinde bir miktar bebek yağı koyun. Gözünüzde bulunan rimel, far kalemin temizlendiğini göreceksiniz. Bu işlemi yaparkan gözlerinize fazla sert uygulama yapmamaya özen gösterin.

Vücudunuzdaki fazla tüyleri traş bıçağı ile alacaksanız, cildinizin çok hızlı bir şekilde tahriş olduğunu bilirsiniz. Pahalı traş kremleri yerine size bebek yağını öneriyoruz. Traş işlemine başlamadan önce bebek yağı sürün. Ardından traş işlemini gerçekleştirin. Böylece cildinizin nemlendiriciye ihtiyacı kalmayacaktır.

Makyaj fırçalarını temizleyin

Makyaj yaparken kullandığınız fırçaların haftada bir kez temizlenmesi gerekiyor. Bir çok kişi genellikle makyaj fırçalarını yıkayarak temizlemeye çalışıyor. Ancak üzerinde bulunan boyaların suyla temizlenmesi kolay değildir. Bunun için önce fırçalarınızı avucunuzun içine koyduğunuz bebek yağına bulayın. Birkaç dakika bekleyin. Ardından fırçanızı yıkayın. Hem daha kolay temizlendiğini hem de yumuşak olduklarını göreceksiniz. Fırçalarınızı kuruyuncaya kadar düz bir şekilde tutmayı unutmayın.

Kuru ve cansız saçlar

Saçların özellikle uç kısımları kuru ve cansızlaşır. Tabi bu durum özellikle uzun saçlı kadınların canını sıkar. Saçlarınızın canlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız, yine bebek yağını kullanabilirsiniz. Bir makyaj pedine ve pamuklu bir beze bebek yağı dökün. Bu bezi saçlarınızın canlız ve kırık bölümlerine tampon yaparak uygulayın. Ardından saçlarınıza istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir