Aşk

Bir Erkek Ne Zaman Patlama Noktasına Gelir?

Yazar  | 

Biz kadınlar olarak çoğu zaman erkeklerin hiçbir şeyden anlamadığını ve durumlar karşısında sessiz kaldığını düşünürüz. Ancak bu onların kendilerini ifade etme tarzlarıdır. Genelde sıkıntılarını içlerinde yaşarlar ve size yansıtmazlar. Sizde bunu “olaylara fazla tepkisiz” olarak algılarsınız ve üzerine gidersiniz. Peki ya sonuç? Sonuç genelde ayrılık ya da anlamsız ilişkiler bütünü olur. Bugün bu konu üzerine neler yapmanız gerektiğinden bahsedelim. Elbette onların da patlama noktalarına geldiği zamanlar var.

İşte günün sorusu : Erkekler hangi durumlarda savaş boyalarını sürerler?

GENELLEMELER!

Evet kızlar başlıyoruz. Ne yaparsanız yapın ama asla partnerinizi diğerleriyle bir tutmayın. Siz erkekler böylesiniz, sende diğerleri gibisin işte… tarzı cümleler kurmak, onları sizden oldukça soğutuyor. Genellemelerden uzak durun. Her insan farklıdır. Her yaptığı davranışı bu yöne çekmemelisiniz.

HATALARI YÜZÜNE ÇARPMAK!

Hepimiz biliyoruz ki erkekler oldukça hata yapar. Özel günleri hatırlamazlar. Konuşurken kelimelerine dikkat etmezler. Ama bu hataları onların sürekli yüzüne vurmanız ilişkiden soğumuş partnerler elde etmenize sebep olur.
“Sen zaten bunu yapmıştın. Senden de bu beklenir.” gibi cümleler erkeklerde onların size yetersiz geldiği düşüncesini su yüzüne çıkartır.

KIYASLAMALAR!

İlk maddemiz genellemeler üzerineydi. Peki ya kıyaslamalar? Partnerinizi asla başka biri ile kıyaslamayın. “Pelin’in sevgilisi öyle mi? Bak neler yapmış!” tarzı cümleler ilişkinizin bitmesine bile sebep olabilir. Hatta üzgünüm ama size “Git Pelin’in sevgilisi ile birlikte ol” bile diyebilir. Bu yüzden kullanılmaması gerekenler listesine kıyaslamaları mutlaka ekleyin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir