Evlilik & İlişkiler

Evliliği Kurtaran Formül! Bırakın Erkek Erkeğe Takılsınlar

Yazar  | 

Eşiniz erkek erkeğe takılmak istediğinde anlayıp dinlemeden itiraz edip, çıktıkları zaman hep bir şeyler yapacaklarına inanırız. Oysa ki ABD’de yapılan araştırmalar hiç de öyle demiyor!

ABD’ de yapılan araştırmalar sonucu, eşleriyle daha çok ortak arkadaşı olan erkeklerin cinsel problemler yaşadığını ve daha fazla tartıştıklarını ortaya koydu.

ABD’de bulunan Cornell ve Chicago Üniversitesi sosyologlarının 3 bin yetişkin üzerinde yaptıkları araştırmalar sonucunda, evlilikleri süresince kendine ait sosyal hayatı olmayan erkeklerin evliliklerinin tehlikeye girdiği görüldü.

Eşleriyle ortak  daha çok arkadaşı olanlar, dikkat!

Yaşları 57 ila 85 arasında değişen üç bin yetişkinin bilgilerinin karşılaştırıldığı araştırmada, eşleriyle ortak arkadaşları daha çok olan erkeklerin, diğer erkeklere göre iki kat daha fazla cinsel sorun yaşadığı ve eşleriyle daha fazla tartıştıkları tespit edildi.

Erkek erkeğe takılmak evlilik kurtarıyor

Araştırmayı yürüten Prof. Edward Laumann, “Erkeklerin futbol ve arabalar gibi konular hakkında konuşacak birilerine ihtiyaçları vardır. Burada önemli olan erkekleri arkadaşları ile çıkmalarına izin vermektir” dedi. Uzmanlar kadınların sürekli çift olan arkadaşlarıyla buluşma ayarlamasının da zararlı olduğuna dikkat çekti.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir