Astroloji

Boğa Burcu Özellikleri

Yazar  | 

Boğa Burcu Genel Özellikleri
Boğa burcu, tüm burçlar arasında en azimli, en katı, en inatçı burçtur. Tuttuğunu kopartan bir hırs ve enerjiye sahiptir. Yapması gerekenler üzerine karar vermekte fazlası ile zorlanır, ancak karar verdikten sonra yapmak istediğinden Boğayı kimse alıkoyamaz ve hiçbir engel onu engelleyemez. Hedeflerine ulaşma yolunda hiç kimse Boğa’nın hızına yetişemez. Hedeflerinin nasıl gerçeğe dönüşeceğini bilmese de, hayattan tam olarak ne istediklerini iyi bilirler.
Boğa burcu, burçlar kuşağının en güçlü Burcu’dur. En önemli özelliği ise güvenilir ve sağlam olmasıdır. Mantıkları ile hareket etmek yerine, duyguları ve tutkuları ile hareket etmeyi tercih ederler. İşlerine yarayacak bir şeye mutlaka ulaşır, ancak işlerine yaramayacağını düşündüğü bir şeyinde asla yanına yaklaşmazlar.
Boğa, kendisini mutlu etmeyecek şeyler ile ilgilenmekten hoşlanmaz. Zamanın, hatta hayatın bunun için çok kısa olduğunu düşünür. Bu durum asla bencillik olarak algılanmamalıdır. Boğa burcunun en önemli özelliği sabırlı olmasıdır. Bir konuya uzun süre tahammül edebilirler. Belirli bir yere kadar yapılan hataları görmezden gelebilirler, ancak haksızlığa uğradığını, kandırıldığını ve üzüldüğünü hissederse aşırı hırslı bir yapıya dönüşebilirler. Hırslı ve kızgın bir şekilde bulunduğu yeri terk eder ve bir daha geri dönmezler.
Boğa burcu, hareketli bir yaşantıya alışık değildir. Yaşamlarının yerleşik olmasını ister. Boğa burcu insanlarında ağırbaşlılık, tutuculuk, ve pratik zeka dikkat çeker. Boğa burcu gelip geçici zevklere değil, kalıcı güzelliklere önem verir. Boğa için, hoş bir ev, yakın ilişkiler, konforlu bir düzen oldukça önemlidir.
Boğa burcunun kişiliği, bir konuda hayal kırıklığına uğrarsa, kıskanç ve hükmedici davranışlara dönüşebilir. Boğa burcu, Boğanın boynuz kısmı ve baş kısmı ile ilişkilendirilir. İnsanın sağlamlığı ve toplu yapısı, Boğa burcu ile simgelenir. Oldukça dayanıklı bir yapıya ve sebatkar davranışlara sahiptir. Kolay kolay bir konuda inandırılamaz. Hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmez. Araştırmak ve denemek ister. Tüm bunların sonucunda Boğa, diğer insanlara göre daha geç harekete geçer. Ancak başarılı olması herkesten daha üst seviyededir. Boğa burcu paylaşmayı bilen, ufak tefek şeyler ile mutlu olmayı bilen özelliklere sahiptir. Dost ve arkadaş olarak şefkatli ve vefalıdır.
Boğa burcu, huzur ve dengenin insanıdır. Olumsuzluklardan uzak, hayatın sunduğu güzellikler ve pozitif özellikler ile ilgilenir.
Boğa burcu bir konuda fazla tartışmayı sevmez. Yine de belirli bir sabır sahibidir ve bu aşılırsa kendinden beklenmeyecek derece sinirli olabilir. Boğa burcu çekingen bir yapıya sahiptir. Sakin ve sessiz davranışlara sahiptir. Huzurlu bir hayat sürmekten yanadır, bu nedenle fazlada tartışmaya girmezler. Sevdikleri insanlar ile vakit geçirmeyi, başka hiç bir şeye değişmezler. Dostluk onlar için çok önemlidir ve bu kişilerin kendisine pozitif değerler katmasını ister. Kin tutmaz, affetmesini bilir ve merhametlidir. Hoşgörüsü yüksektir. İnsanların dürüst davranmasını ister. Kendisinden yardım isteyen insanlara asla kayıtsız kalamazlar.
Boğa burcu insanları genel olarak değişimden yana değildir. Hayatlarının ve yaşantılarının bir düzen içerisinde olmasını ister. Alışkanlıkları onlar için çok önemlidir. Soğukkanlı bir yapıya sahiptir. Yaşanacak değişimlere karşı, yavaş bir şekilde olsa da çözüm bulabilir ve bu konuda oldukça başarılıdır. Hayatın zorluklarına karşı dirençlidir ve kolay kolay pes etmezler. Kendilerine acı veren durumları sona erdirmek in elinden geleni yapar ve her zaman ayakta kalmasını bilirler. Ancak şunu söylemek gerekir, Boğa burcu insanları savaşçı bir ruha sahip değildir. Yine de sorunlara önceden önlem almasını bilirler.
Boğa burcu aşk hayatı
Boğa burcu insanları aşk hayatında ciddi beraberlik peşindedir. Kendisine layık olacak kişiyi beklerler. Birlikteliklerinde kıskanç olabilirler. Ancak, ilişkilerinin ihtiraslı olmadığını söylemek gerekir. Romantik kişilerdir ve bu durum birlikteliklerine yansır. Aşk hayatlarında takıntılı, tutkulu ve duyarlı bir yapıya sahiptirler

Kaynak:(Boğaburcu.net)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir