Estetik & Wellness

Botoks Uygulaması Hakkında Bilinmeyenler

Yazar  | 

Modern çağın kadının en çok başvurduğu estetik uygulamalardan biri olan botoks ile zamanı geri alabilir, yaşlanmayı büyük oranda yavaşlatabilirsiniz. Botoks ile ilgili birçok yanlış yargının dilden dile yayıldığını ve insanların kafasının karıştığını söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Demirel, botoks ile ilgili bilgi vererek şunları söyledi:

Gerçek bir anti-aging

“Botoks günümüzde bütün dünyada en sık uygulanan estetik girişimin ismi oldu. Uygulamanın basit, sonuçlarının etkili oluşu, bu uygulamayı popüler yaptı. Botoks, bana göre tıpta bulunan en büyük ilaçlardan birisi. Doğru ellerde uygulandığı vakit çok güvenlidir ve gerçek bir anti-aging’tir. Çünkü yaşlanmayı durdurur. Kasların lüzumsuz kasılmasını önleyerek, ince cildin kırışmasını engeller. Bu kırışmaların önlenmesi inanılmaz bir farkla zamanı geri aldırır. Özellikle fazlaca mimik kullandıkları ya da kaş çattıkları için yüzlerinde derin çizgiler ve kırışıklıklar oluşan kişiler için ülkü bir uygulamadır.”

İşlem en fazla 10 dakika sürüyor

“Kafa karıştıran birçok bilginin aksine botoks’un etkisi vasat 5-6 ay sürer. Bu süre kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Kimilerinde 4 ayda sonlanabildiği ya da 7-8 aya kadar etkisini sürdüğünü de gözlemliyoruz. Botoks’un bu kadar çok tercih edilir olmasındaki en büyük etkiler şüphesiz kati sonuçları ve uygulamadaki kolaylığı. Çünkü bugün birçok çalışan kadın öğle arasında gelip botoks uygulamasını yaptırabiliyor. İşlemler vasat 10 dakika sürer, ağrısızdır ve etkisini 3’üncü gün göstermeye başlar.”

Ne kadar botoks kullanmalı?

“Ticari olarak satılan ürünlerde bir şişede 100 ünite mevcuttur, ama bu mahsul bir şahıs için çok fazla. Hatta bazen vakit 60 ünite bile çok fazla olabilir. Fazla botoks kullanmak, işlemi daha güzel yapmaz, hareketsiz ve mat bir maske yüzün oluşmasına ne sebepten olur. Botoks hakkındaki birçok yanılsama fazla miktarda uygulanmış fena örnekler yüzünden çıkmıştır. Kişinin ihtiyacı olan en müsait dozu doktor belirler. Tüm estetik müdahalelerde dozun miktarı çok önemlidir, ancak laf konusu botoks olduğunda, lüzumlu dozun ayarlanması başarının bel kemiğini oluşturur. İyi bir netice için bir hafta sonra küçük rötuşlar yapmak gerekebilir. Bu yüzden botoks uygulamasını aynı doktor tarafından düzenli olarak uygulatmak her vakit için daha sağlıklı sonuçlar verir.”

Kaynak(Aktif Medya)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir