Evlilik & İlişkiler

Bu İşaretler İlişkinin Bittiğini Gösteriyor!

Yazar  | 

Evet baylar bayanlar… Binbir heyecan ile başladığımız, “ay inanmıyorum. Mesaj atmışş” diye ağzımızı aça aça konuştuğumuz o dönemler zaman ilerledikçe ne yazık ki tarih oluyor. Bu durumu birbirinize alışmanıza ya da heyecan verici bir şeylerin olmadığına bağlayabilirsiniz. Bende buraya bağlıyorum çünkü. İlk buluşma, ilk sinema ya da ilk öpücük kalbinizi yerinden çıkarak gibi yapıyor ama zamanla birbirinize alışmanız ve bir düzen oturtturmanız ilişkinizi klişeleştiriyor. Buna kötü bir şey demiyorum ama aşırısı ayrılığa kadar götürüyor.

Ne yaparsanız yapın ama işleri akışına bırakmayın. İpler elinizde olsun. Bir alışmışlığınız olsa da bu sizi gevşek insanlar haline getirmesin. Bugün sizlerle bu ayarı yapamayıp gevşeyen ve ilişkinin bitiş noktalarına taşındığı durumlar hakkında konuşacağız. İşte o durumlar:

Sessiz Çığlıklar!

Onunla saatlerce konuşup dertleşmek ya da buluşmak istemiyorsanız. İkinizde birbiriniz olmadan daha keyifli vakit geçirdiğinizi düşünüyorsanız sessiz çığlıklar başlayacak demektir. Çünkü insan birine bir şeyler hissedince tuvalette bile yanında olsun istiyor. ( Biraz abarttım sanırım ama öyle oluyor yahu ) Sizde bu durum yoksa üzgünüm ama sanırım çokta iyi bir ilişkiniz yok!

Sadakatsizlik ve güvenmemek!

Sürekli söylenen bir klişe olarak “bir ilişki de güven yoksa bitmiştir!” Kim demiş neye dayanarak demiş inanın bilmiyorum ama doğru demiş. O sizinle değilken sürekli başkalarına bakıyormuş gibi hissediyorsanız sıkıntı var demektir. Güven olmayınca herşey kavga oluyor. Kavga etmekten kusacak hale geliyorsunuz. Her dakika onu sıkıştırıp “Nerdesin. Neden Facebook’a girdin. Madem girebiliyosun bana neden yazmıyorsun? diye sinirlenmeye başlamayın. Sizde aynı sosyal mecralara girin ki tartışmanız seviyeli olsun ve tatlıya bağlanabilsin. Tatlıdan kast ettiğim ya ikinizde hesaplarınızı kapatacaksınız- ya da kapatacaksınız! Çok net değil mi? 🙂

Eski Cazibe Yerini “Kanka” İlişkisine Bırakıyor!

Bunu uzun süre düzenli bir ilişkiye sahip olan insanlar daha iyi bilirler. İlk zamanlar her şey güzeldir. Birbiriniz üzerinde bir çekiminiz olur. Onu sana bakarken gördüğünde ayakların yerden kesilir. Birlikte zaman geçirebileceğiniz romantik anlar oluşturmaya çalışırsınız. Ancak zaman ilerledikçe buluşma eylemi iki taraf içinde basitleşiyor. Buluşup televizyon seyrediyorsunuz ya da bir cafe de telefonlara gömülüp iki laf etmeye çalışıyorsunuz. Birbirinizi öpmeniz ilk cazibesini yitiriyor ve yüzümüzü yıkamak gibi günlük bir rutin halini alıyor. Buna asla izin vermeyin. Böyle ilişkiler devamı olmayan yanlışlıklara sebep oluyor. Daha evlenmeden birbirinizden sıkılıyorsunuz. Evlenince de “sen evlenmeden de böyleydin zaten. Senle neden evlendim ki…” gibi çirkin sözlere kadar gidiyor.

Ne yapın edin ama ilişkinizi arkadaş ilişkisine çevirmeyin. Birbirinize bakmanızın her zaman bir anlamı, çekimi olsun. Sürekli görüşüp yüzlerinizi eskitmeyin de… Az görüşün ki birbirinizi özleyin. Böylece buluştuğunuzda boş boş televizyona kitlenmemiş olursunuz. 😉

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir