Saç

Bu Yöntemlerle Saçlarınız Hemen Uzasın!

Yazar  | 

Saçınızı uzatmakta sıkıntı yaşıyorsanız, hızlı saç uzatma tüyolarını bir inceleyin.

Saçımızı kısa sürede uzatmak için saçımızın kırılmadan uzamasını sağlamamız  gerekiyor. Gün içerisnde saçımızı tararken, fön çekerken ya da toplarken bile saçımızın kırılması ne yazık ki mümkün. Bu sebeple çok dikkatli davranmalıyız.

Fön işleminden önce mutlaka saçımızı ısıya dayanıklı hale getirebilmek için saç tipimize uygun, saçımızı ısıya karşı koruyacak ürünlerden birini kullanmalıyız.

Saçımızı kuruyken asla zorlayarak taramamalıyız. Kuru saçı taramak saça önemli derecede zarar verir. Islak ya da nemli saçın taranması saçı daha az yıpratır.

Saç derimize ve saç tipimize uygun şampuan ve ürünleri tercih etmeliyiz. Saçımızın daha yumuşak olması için uç kısımlarına krem uygulayabiliriz. Fakat diplerine hiçbir zaman krem uygulamamalıyız. Çünkü bu işlem saç derisine zarar verebilir ve kepeğe sebep olabilir.

Saç kökleri saç tellerine hayat veren organlarımızdır. Saç kökleri normal koşullarda saç tellerine yeni kısımlar ekleyerek saçı uzatırlar.

Saç köklerinin beslenmesini bozan durumlarda da saç uzaması yavaşlar. Mesela, sigara damarları büzücü etkisi ile kan dolaşımını bozan ve besinlerin, oksijenin hücrelere ulaşımını engelleyen bir faktördür.

Stres yine salgılattığı adrenalin gibi hormonlar yolu ile damarlarda daralmaya yol açar ve saç köklerinde beslenmeyi bozar. Stresi düşürecek önlemlerde saç uzaması açısından önemlidir.

Saç derisine uygulanacak sıcak havlular, hafif masajlar bu bölgede dolaşımı arttıracak ve saç köklerinin normal beslenmesini sağlayacaktır.

B vitamini bakımından zengin olan havuç; yeni saçın çıkmasında ve sağlıklı saçın bozulmadan uzamasında kilit bir rol oynamaktadır.

Omega 3 ve E vitamini bakımından zengin olan ceviz; saçınızın hızlı uzamasında ve saç tellerinizin güçlenmesinde etkilidir.

Bol miktarda protein bulunduran yumurta; saç sağlığı için en büyük paya sahiptir. Bu sebeple günde 1 tane haşlanmış yumurta hem genel sağlık hem de saçın güçlenmesi için mutlaka tüketilmelidir.

Son olarak saçın uzamasını hızlandırmak için yapılacak en iyi şey sağlıklı beslenme, bol su içmek, düzenli ve yeterli uyku, doğru ve kaliteli saç ürünlerini kullanmaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir