Magazin

Çağla Şıkel’in 5 Yıl Hapsi İsteniyor!

Yazar  | 

Oyuncu ve model Çağla Şıkel’e kötü haber! Maliye 2013 yılında sahte fatura kullanıp vergide usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle Çağla Şıkel’den şikayetçi oldu. Ünlü modelin 3 ile 5 yıl arasında hapsi isteniyor.

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Beşiktaş Vergi Müdürlüğü müfettişleri, 27 Ekim’de ‘bağımsız manken ve modellerin faaliyeti’ kapsamında çalışan Çağla Şıkel’i denetledi. Yapılan bu denetimde, 2013 yılında muhtelif firmalar tarafından düzenlenen ve gerçek dışı, satışa dayanmayan sahte faturalara rastlandı.

Vergide Usulsüzlük Yaptığı Görüldü

Sabah’ta yer alan habere göre, ünlü modelin bu faturaları gider hesabında gösterip vergi ödemelerinde usulsüzlük yaptığı tespit edildi. Müfettişler konuyla ilgili hemen bir rapor hazırladı. Raporla birlikte sahte faturaların asıllarına el konularak, durum İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirildi. Şıkel’e vergi kaçırdığı gerekçesiyle dava açıldı.

Şıkel, yakın zaman önce yüklü bir vergi cezası gelince 1 milyon liraya yakın borcu olduğunu öğrenmiş ve bu durumdan muhasebecisini sorumlu tutarak, kendisini dolandırdığını iddia etmişti. Çağla Şıkel’in  bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunduğu muhasebecisi Erdal D. İse hala aranıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir