Moda

Çekici Olmanında Altın Kuralları Var!

Yazar  | 

Arkadaşlar küçücük pratik bilgilerle çok daha kaliteli ve iyi bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bugün bunun hakkında sizlere altın kurallar sunmak istedik. Bu maddeleri hayatınıza katın ve alışkanlık haline getirin.

1- Ana Etken “Cilt”

Cilt önemlidir . Hatta yanlış hatırlamıyorsam bir markanın; “Çünkü en güzel giysiniz, cildiniz!” diye bir sloganı vardı. Gerçekten doğru. Özellikle beyaz cilde sahip kişiler cilt lekelerini saklama konusunda daha çok problem yaşıyor. Bu konuda yapabileceğiniz en güzel şey günlük nemlendiricinize ufak bir dokunuş yapmak. Her zaman kullandığınız nemlendirici ürününüze nohut büyüklüğünde güneş kremi ekleyin. Bu sayede yüzünüze kalıcı ve iyi gbir renk vermeniz kolaylaşır.

2- Güzel Bir Cilde Kıvrık Kirpikler Yakışır!

Evet biz bayanlar ayrık ayrık ve kıvrık kirpikleri rimelsiz elde edebilmek için her şeyi yaparız sanırım… Ama bununda bir altın noktası var. Kilit parça ise uyku bantlarımız. Gece uymadan önce uyku bandınızı yüzünüzün aşağısından yukarı doğru çekerek kirpiklerinizin yukarıda kalmasını sağlayın. Sabah uyanıp bandı çıkardığınızda farkı göreceksiniz 😉

3- Güzel Kokmak Önemlidir!

Kokunuz sizi başkalarından ayıran önemli bir etkendir. Bu sebeple parfüm seçiminizi iyi yapın. Hatta kokunuz sizle hep kalsın ve etrafa saçılsın isterseniz bir mendilin üzerine parfümünüzü biraz bolca sıkın ve onu çantanızdan çıkartmayın. Böylece koku siz çantanızı her açtığınızda etrafa yayılacak. Aynı şeyi kışın eldivenlerinizde de uygulayabilirsiniz.

4- Eller Naif ve Kibar olmalı!

Bir kadının elleri her zaman kibar ve bakımlı olmalı ki beyaz atlı prensi onu nazikçe ellerinden öpebilsin 🙂 Erkeklerin kadınlarda en çok önem verdiği konularda el ve ayak bakımı yer alıyor. Bu sebeple ellerinizi sürekli nemlendirin ve tırnaklarınıza bakım yapın. Güzel bir oje ile tırnaklarınızı süslemeniz artı puan yaratacaktır. Bu arada küçük bir tavsiye: Ojelerinizi buzdolabında saklayın. Bu sayede hem kuramayacak hem de kolayca sürülebilecek 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir