Evlilik & İlişkiler

Ciddi İlişkiler İstemeyen Kadınların Özellikleri!

Yazar  | 

Her zaman ciddi bir ilişkiden kaçınan tarafın erkekler olduğunu düşünürler. Evlilikten korkanların da… Oysa bu durum iki taraf içinde aynıdır. Bu sürekli erkeklere yapıştırdıkları bir etiket halini almaya başladığı için bugün ciddi ilişkiden kaçınan kadınlardan bahsedeceğiz. Daha doğrusu onların özelliklerinden.

– Böyle bayanlar yeni bir ilişkiye başlayıp yaralanacaklarına, onla ayrılırlarsa böğürerek ağlayacaklarına yalnız olmayı tercih ederler. Böylece depresyon ve bunalım dertleri olmayacaktır. Mutsuz olmak için başka bir etkenleri de…

– “Ciddi bir ilişki mi? Yok canım ben almayayım!” tarzında bir kafaya sahiptirler. Onlara göre özgürlük en güzel nimettir. Birilerine hesap vermek zorunda olmak, gittikleri her yeri birinin bilmesi zorunda olma düşüncesi bile onlara eziyet gelir. Böyle davranmalarının sebebi aslında önceden yaşadıkları büyük yıkımlardır. Aynı şeyi tekrar yaşama korkusu onları mahveder.

-En yakın arkadaşları genellikle erkeklerdir. Çünkü “ben yalnız çok mutluyum” düşüncelerinin onu anlamayan hem cinslerine komik geleceğini ve bu durumun onları cinnet derecesine taşıyacağını bilirler. Ayrıca yaşadıkları acıları erkekler ile paylaşmak ve bir erkekten yorum almak onlara güvence ve güç verir.

-Birilerine hesap vermek doğalarında yoktur. Dışarıda deli gibi yağmur yağarken çıkıp ıslanmak ve yürümek isterler. Ya da ansızın bir yerlere gitmek. Bu sebeple birinin yükümlülüğü altında hissetmek onlara göre değildir. İstedikleri an istediklerini yapmak isterler.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir