Güzellik

Çikolata İle Güzelleşin!

Yazar  | 

Çikolata her ne kadar kilo aldırsa da aslında güzellik için oldukça yararlı. Mutluluk veren çikolatanın bakın güzelliğe ne gibi faydaları var.

Çikolata düşünün, ve aklınıza gelen ilk şey ‘kalori’ olduğunu biliyorum! Eh, sağlık konusunda bilinçli insanlar mümkün olduğunca tatlı ve şekerli maddelerden uzak duruyor. Fakat son çalışmalar sonucu koyu çikolatanın, sağlık için kötü olmayan belirtileri olduğu anlaşıldı. Çikolata birden fazla vücut için yararlı olan önemli anti-oksidanlar bulundurur. Piyasada herhangi bir tür ‘bitter çikolata’ alabilirsiniz. Aslında onlar cilt besleyici yeteneğine sahip , vitaminler, mineraller ve koyu çikolata mevcut olan anti-oksidanlar, hem de güzellik bakımları için bir sürü kullanımı yapılıyor. Çikolata yemeseniz bile, burada çikolatanın güzellik için faydalarını incelemelisiniz.

1. UV IŞINLARINA KARŞI KORUR

Kakao UV ışınlarına karşı cildin korunması kapasiteli flavanoller, bulundurur. Aslında, çikolatanın deri üzerinde doğrudan bir uygulaması ise hidrat için yardımcı olur, ve aynı zamanda güneş yanığı kürü için yardımcı olur.

2. CİLDİ TOKSİNLERDEN ARINDIRIR

Kafein ile birlikte, koyu çikolata vücuttan ölü deri hücrelerinin çıkmasına yardımcı olur. Taze, genç görünümlü cilt yenilenmesini destekler.

3. SAÇ BÜYÜMESİNİ TEŞVİK EDER

Çikolata bir kan dolaşım güçlendiricidir. Bu sayede saç kaybına karşı daha iyi saç büyümesini ve mücadeleye yardımcı olur. Kafa derisi kan dolaşımına teşvik eder. Çikolata, Çinko, Demir, Bakır ve vücutta hücre yenilenmesi sürecini hızlandırarak diğer mineraller açısından zengin olduğundan bu mümkündür.

4. SAÇLARI PARLAK YAPAR

Parlak ve canlı saçları için, bir kaşık yoğurt ve bal ile koyu çikolata ile bir saç maskesi elde edebilirsiniz. Nazikçe uygulayın ve yıkamadan önce yaklaşık yarım saat bekletin. Bu maske saçlarınızı ipeksi pürüzsüz ve parlak bir hale getirecektir. Çikolata mat görünümlü saçlara parlaklık kazandırır.

5. İNCE ÇİZGİLERİ ve KIRIŞIKLIKLARI ÖNLER

Çikolata yaşlanma belirtilerini geciktirmeye yardımcı olan iyi bir gıdadır. Bu sayede cildinizi sıkı ve güzel kalmasını sağlayabilir, kollajen bozulmasını engelleyebilirsiniz . Çikolatayı hafif eritin ve doğrudan cildinize uygulayın.

Artık bakkal listesine çikolatayı ekleyerek işe başlama zamanı geldi. Günlük güzellik rejimi ile buna dahil olarak iyi bir cilt ve saç vaat ederken aşırıya kaçmadan yemek, kalp sağlığı için iyidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir