Güzellik

Ciltte Parlaklık Sağlayan Sıkılaştırıcı Maske

Yazar  | 

Parlaklık Veren Sıkılaştırıcı Maske Yapımı
Cildimiz hassastır. Mevsim geçişlerinde, hamilelik ve regl zamanlarında  hormonlarınızın değişimi sebebiyle akne ve yağlanma problemleri meydana gelebilir. Ayrıca yaşınız  ilerledikçe gözenek sorunlarınız çoğalır, cildinizde kırışıklık sorunları kendini göstermeye başlar. Ancak doğada bütün bu sorunlar için çare vardır.

İşte tarifi yazılı olan bu maske son derece etkili; kullananlar oldukça memnun ve bir kaç uygulama sonrasında cildi önemli ölçüde sakinleştirmeyi başaran bir maske. Maske; düzenli olarak kullanıldığında çok etkili. Eğer cildinizde büyük bir sorun olduğunu düşünüyorsanız ilk ay her gün yapabilir ve sorun azaldığında haftada 3 gece uygulamaya devam edebilirsiniz. Bu nasıl mümkün olabilir diyorsanız; maske içerisinde bulunan ürünleri yakından inceleyelim.
Limon Suyu: Akne izleri, yaşlanma ve hiperpigmentasyon hastalığı sonucunda oluşan koyu lekelerin giderilmesinde yardımcıdır. Limon; antibakteriyel özelliklere sahiptir ve mevcut akne iyileşmesini hızlandırmanın yanı sıra gelecekteki akne oluşumu ihtimallerini de önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda siyah noktaları yok etmek için yardımcı ve cilt yağlanmasına engel olur. Ayrıca ölü cilt hücrelerinden arınmaya ve daha parlak, pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcıdır.
Yumurta Beyazı: Cildi sıkılaştırmak ve gözenekleri küçültmek için yardımcı olur. Yumurta beyazı cilt elastikiyetini muhafaza etmede büyük rol oynar ve ince çizgilerin görünümünü azaltır.

Gerçek Bal: Cilde nem verir ve cildi korumak için yardımcı olur. Aynı zamanda antibakteriyel özelliklere sahiptir ve cildi iyileşmek için oldukça büyük etkilere sahiptir.

Parlaklık Veren Sıkılaştırıcı Yüz Maskesi

 Malzemeler

  • 1 Yumurta Beyazı
  • ½ Kaşık Ham Bal
  • ½ Taze Limon Suyu

Uygulama

  1. Derin bir kapta tüm malzemeleri karıştırın. Bir çatalla köpükleri görene kadar 1-2 dakika kadar çırpın.
  2. Yüzünüzü temiz bir şekilde yıkayın ve kurulayın, ardından; parmaklarınızı veya küçük bir fırçayı kullanarak, göz çevresi dışında tüm yüzünüze karışımı uygulayın. Olabildiğince kalın bir tabaka halinde uygulamaya çalışın.
  3. 30 dakika maskeyi bekletin eğer o kadar vaktiniz yoksa cildinize gerginlik hissedene kadar maskeyi tutun.
  4. Nazikçe maskeyi silin. Yumuşak dokulu bir bez kullanarak, ılık su ile maskeyi çıkarın.
  5. Çok soğuk su ile yüzünüzü yıkamayın.
  6. Yüzünüzdeki suyu havlu ile silmeyin bırakın kendi kusurun.

Maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda cildinizde oluşan doğal parlaklığı ve kırışık görünümündeki azalmayı göreceksiniz. Özellikle güneş lekeleri gibi rahatsızlıkları olanlar için bu maskeler  ideal!

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir