Magazin

Çıplak Fotoğraf Davası Sonuçlandı!

Yazar  | 

Gülben Ergen,  çocuklarının çıplak fotoğraflarını sosyal medyada paylaştığı iddiasıyla eski eşi Erhan Çelik’e 1 milyon liralık tazminat davası açmıştı. Mahkeme Gülben Ergen’i haklı buldu.

İstanbul 11. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına Gülben Ergen ve Erhan Çelik’in avukatları katıldı.  Şarkıcının avukatı, Erhan Çelik’in müvekkili hakkında bir linç kampanyası düzenlediğini, ismini kullanarak magazin basınında yer aldığını ve çocuklarının çıplak fotoğraflarının Instagram’dan paylaşarak müvekkilinin kişilik haklarına zarar verildiğini öne sürdü. Davayı kısmen kabul eden mahkeme gazeteci Erhan Çelik’in davacı Gülben Ergen’e 100 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Mahkeme kararı sonrasında Gülben Ergen’in avukatı yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Sayın Gülben Ergen, bugüne kadar bir anne olarak ailesinin bütünlüğünü ve çocuklarının psikolojisini düşünerek aylardır örgütlü olarak haksız ithamlar ve iddialarla; vicdanen, hukuken, psikolojik anlamda yıpratılma operasyonuyla karşı karşıya kaldığı bu süreçte sessizliğini korumuştur. Devam eden hukuki sürece olan inancı ve Yüce Türk adaletine olan saygısı gereği, mahkemenin gizlilik kararına da uygun olarak, Erhan Çelik ile arasındaki husumetin sadece mahkeme salonlarında tartışılmasına özen göstermiştir. Olaylar farklı yerlere çekilmeye çalışılsa, özellikle magazin ve haber sayfalarında kendisi hakkında yakışıksız ithamlarda bulunulmuş olsa da Gülben Ergen sabırla hukukun terazisinin hassas noktada kalmasını beklemiştir. Bugün Gülben Hanım öncelikle üç çocuğunun babası ve eski eşi Mustafa Erdoğan ile bir aradadır. Evliliklerinin bitmiş olması; koşullar ne şekilde olursa olsun onların bir aile olduğu gerçeğini hiçbir zaman değiştiremedi, değiştiremez. Erhan Çelik’in Mustafa Erdoğan ile Gülben Ergen’in aile birliğinin manevi bütünlüğüne yapmış olduğu haksız ve hukuka saldırısı neticesinde Yüce Türk Adaleti, Gülben Hanım ve ailesini beraberce sırtlarını hakka ve hukuka dayadıkları bu yolda yüzüstü bırakmamış, Erhan Çelik’i hukuka aykırı saldırısı sebebiyle 100 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etmiştir.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir