Makyaj & Cilt Bakımı

Daha Genç Bir Görünüm Sağlamak Çok Kolay!

Yazar  | 

Her  yaşın farklı bir güzelliği olduğu tartışılmaz! Yüzümüzdeki çizgiler olgunluğumuzun ve yaşanmışlıklarımızın işareti! Fakat biraz daha genç ve canlı bir görünüm elde etmeninde kimseye bir zararı yok.


Makyaj öncesi primer kullan

Neden? Çünkü primerlar cildini makyaja uygun hale getirirken, ince çizgileri dolduruyor, yaşla meydana gelen cilt kusurlarını kapatıyor.

Krem kapatıcı değil likit kapatıcı kullan

Kalın kapatıcılar ince çizgilerin arasına girerek daha belirgin görünmelerine neden olabilir. Likit ürünler ise çizgilere daha az dolarlar. Gözlerinin iç kısmına ve kirpiklerinin dışından yukarıya doğru sürdüğün bir aydınlatıcı ise yüzünü yer çekiminin aksine kaldıracaktır!

Elmacık kemiklerini belli et 

Kalkık ve gergin görünümlü bir cilt için allığını elmacık kemiklerinin üzerine uygulamayı dene. Süper modeller gibi belirgin yüz hatları içinse kontur uygulamasına yönelebilirsin.

Dudaklarını dolgunlaştır

Yaşla birlikte dudaklarının küçülmeye başladığını biliyor muydun? Bu görünümün önüne geçmek için dudak kalemin ve lip glossunla dolgun dudak görünümü yaratmayı dene. Dudaklarının doğal renginde dudak kalemini, dudak çizgine sadık kalarak uygula ardından hafifçe dışarı taşır. Rujunu uyguladıktan sonra dudak parlatıcınla görünümü tamamla.

Kaşlarını doldur

Son olarak yaşla birlikte seyrekleşen kaşlarını kaş kalemi yardımıyla doldur.

Kaynak(milliyet)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir