Sağlık

Deodorantları Hemen Atın Çünkü…

Yazar  | 

Deodorant kullanımının öyle bir zararı ortaya çıktı ki, duyan herkes hemen deodorantları çöpe attı. Çünkü deodorantlar içerisinde fazlasıyla kimyasal bulundurduğu için kansere neden oluyor.

Ergenlik döneminin ardından  koltuk altı deodorant kullanımı giderek artıyor. Ancak kesinlikle ergenlik döneminden önce kişilere deodorant kullanımı önerilmemeli. Koltuk altı sıkça yıkanıp sabunlanır iste kimyasallardan dolayı kanser olma riski en aza düşer.

Koltuk altı tüyleri düzenli olarak temizlenmelidir. Bunun için cildi tahriş etmemeye özen göstermeliyiz. Tüyler makas kesilip daha sonra tüy dökücü krem uygulanabilir. Uzun koltuk altı tüyleri bakteri oluşumuna ve cilt hastalıkları oluşumuna olanak sağlar.

Ayrıca deodorant içerisindeki metil, etil, propil, benzil, butil gibi kimyasallar vücuda son derece zararlıdır. Öyle ki meme kanseri oluşumuna dahi zemin hazırlar. Yapılan araştırmalara göre meme kanserine yol açan paraben en çok deodorantlar da bulunuyor.

Direk tene sıktığımız deodorantlar vücut geçirgenliği olduğu için kana karışabilir. İçerisindeki kimyasallar ile kana karışan maddeler kanser çeşitlerini vücudunuzu yatkın hale getirir. Dikkat etmekte büyük yarar var. Hatta deodorant kullanmaktan vazgeçin deriz. Orijinal parfüm kullanmalısınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir