Makyaj & Cilt Bakımı

Doğru Makyaj Fırçası Nasıl Olmalı?

Yazar  | 

Doğru makyaj fırçası seçmek oldukça zor bir işlemdir fakat rutini oturttuğunuz zaman sizde farkı göreceksiniz. İşte doğru makyaj fırçası seçmenin en önemli noktaları…

Makyaj kadınlara öz güven sağlayan ve onları gerçek anlamda mutlu eden bir uğraştır. Bakım ve makyaj kadınların hayatının büyük bir bölümünü oluşturur. Ancak iyi makyaj yapmanın da çeşitli yolları vardır. Bu yolların ilki fırça kullanımıdır. Fırça kullanılarak uygulanan ve de elle uygulanan bir pudra uygulamasını incelediğinizde farkı sizler de görüyorsunuz. Eşit ve kusursuz uygulama için makyaj yaparken mutlaka makyaj fırçası kullanmalısınız. Peki makyaj fırçası alırken nelere dikkat etmek gerekir?

1- Far fırçası 

Far fırçası satın alırken kıl uzunluğunun çok fazla olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü uzun kıllı fırça ile farı güzel şekilde yayamazsınız. Oval ve küt seçimli iki adet fırça göz makyajınızı doğru yapmanızı sağlayacak. Oval far fırçası yumuşak ve günlük makyaj için küt far fırçası ise daha keskin çizgi ve kirpik dipleri için ideal seçimdir.

2- Concealer Fırçası

Concealer fırçası kapatıcınızın cildinize en uygun şeklide yayılmasına yardımcı olur. İzleri kapatır ve net bir görüntü elde etmenizi sağlar. Bu fırçaları seöerken yumuşak olmalarına dikkat etmelisiniz. Çünkü özellikle göz altlarınıza ve T bölgenize uyguladığınız için tahriş oluşturmaması gereklidir.

3- Fondöten Fırçası

Fondöten fırçasının bir çok çeşidi bulunur. Ancak bizim tavsiye ettiğimiz fondöten fırçası yuvarlak yapıda olanlardır. V uçlu fırçalar çok fazla yassı ve ince enli olduğu için uygun kullanım oluşturamıyor.

4- Allık Fırçası

Allık fırçası seçiminde yüz şekliniz önemlidir. Eğer oval yüz hatlarınız varsa açılı fırça satın alın ve yukarıdan aşağıya doğru net çizgiler oluşturun. Bu yüzünüzün daha uzun ve ince görünmesini sağlayacaktır. Ancak ince yüz hatlarına sahipseniz daha oval bir fırça satın almalısınız. Net çizgiler yerine hafif toparlayan ovalsi çizgiler atabilirsiniz.

5- Pudra Fırçası

Pudra fırçası her zaman oval ve çok kıllı olmalıdır. Çünkü pudralar makyaj sırasında yüzünüzü sabitler. Ne kadar çok kıllı olursa o kadar iyi sonuçlar elde edersiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir