Makyaj & Cilt Bakımı

Dolgun Dudaklar İçin Basit Makyaj Tüyoları!

Yazar  | 

Dolgun dudaklar, artık oldukça rağbet görüyor. İlk bakışta dikkat çekici bir görünüşe ve güzel bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız, basit makyaj tüyoları ile dudaklarınız daha dolgun gözükebilir.

Dudakların nemlendirilmesi gerekli

Daha dolgun ve yumuşak bir görünüm için dudaklarınızın yeteri kadar nemli olduğundan emin olun. Akşam uyumadan önce dudaklarınıza ihtiyacı olan nemi sağlamak için dudak besleyici krem kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Bu şekilde güne, ruj kullanmadan önce mükemmel bir zemin hazırlamış olacaksınız.

Tüyo: Dudaklarda pürüzsüz bir görüntü elde etmek için, ruju sürmeden önce dudaklarınıza diş fırçasıyla dairesel ve nazik hareketlerle peeling yapın.

Ruj renginiz önemli

Dudaklarınızda dolgun bir etki oluşturmak için, seçeceğiniz ruj renklerine de dikkat etmelisiniz. Nude ve şeftali tonları dolgun görünüm için mükemmel bir seçim olacaktır.

Dolgun dudaklar için makyaj hileleri

Koyu ve cesur tonlarda dikkat etmeniz gerekenler

Dudaklarda parlak renk kullanımı (nar çiçeği, kırmızı, fuşya vb.) en az nude akımı kadar ilgi görse de bu pop renkler şeftali tonlarına göre daha fazla uğraştırıyor. Böle riskli reklerin taşmasına karşı önlem olarak fırça ile uygulama yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca uygulama öncesi yakın veya aynı tonlarda bir dudak kalemiyle çerçeve çizip içini boyamak da çok yardımcı olacaktır.

Kalıcığı arttırmak için ruju uygulamadan önce transparan pudra kullanbilirsiniz. Aynı zamanda dudak çevresine nazikçe aydınlatıcı uygulamanız dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterir.

Tüyo: Üst dudak çizginin ortasında yer alan “v” şeklindeki bölgeye ve alt dudak çizginin ortasına beyaz kalem uygulamak dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir