Güzellik

Dudak Kalemine Geri Dönüş

Yazar  | 

Eskilerde annelerimizin sıklıkla kullandıkları dudak kalemlerine mutlaka hepimiz özenmişizdir. Görüntüsü bu kadar mükemmel olan dudak kalemini nasıl düzgün kullanmalı? Artık dudak kalemleri yaşamımıza geri dönüyor…

Mankenler ve modeller artık  dudak kalemini kullanmaya başladı. Eğer rujunuzu koyu tonlarda tercih ediyorsanız, dudak kalemi sizde çok daha güzel bir görüntü yaratacaktır. Dudak kalemi kullanırken özellikle dikkat edilmesi gerekli detaylar var. Mesela ruj ve dudak kaleminin uyumlu tonlarını yakalayabilmek çok önemli. Yanlış tonlar tercih ettiğinizde dudaklarınız çok büyük görünebilir. İşte dudak kalemi çekme teknikleri….

  1. Adım: Eğer ince dudaklarınız varsa dudak kalemini çekerken, dudağınızın biraz daha dışından çekin. Dudak kaleminizin ucunu biraz küt yapın, bu sayede daha yumuşak bir etki yakalayabilirsiniz.
  2. Adım: Rujunuzun üzerine de dudak kaleminizi çekebilirsiniz, böylece iki rengi daha iyi kaynaştırabilir ve çizgiyi yumuşatabilirsiniz.
  3. Adım: Rujun fırça ile sürülmesi genellikle makyaj uzmanları tarafından önerilir. Günlük makyajda bunu kimse yapmaz. Ancak kimsenin kullanmadığı dudak kalemi makyajda başarılı sonuçlar yakalamak için önemli bir malzemedir

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir