Evlilik & İlişkiler

En İyi İlişkileri Yaşamanın 4 Altın Yolu!

Yazar  | 

Kabul etmemiz gerekir ki yaşadığımız ilişkiler bizi hayata daha mutlu bireyler haline getiriyor. Yeni heyecanlar ve duygular yaşama daha iyi yaklaşmamızı sağlıyor. Biten duygular da bir o kadar duygusallaştırıyor. Peki ilişkilerimizi yıpratan, zedelemeden nasıl sürdürebiliriz? Sizlere en iyi ilişkileri yaşamanın yollarını maddeledik. 🙂

1- Bencil Olun!

Bundan kastımız tabiki ilişkiler değil. Uzmanların araştırmalarına göre bireyler sadece hayatlarına iyi biri girerse günlerinin güzel geçeceğini düşünüyor. Oysa ki pozitif ve mutlu insanların çok daha kısa sürede mutlu bir partner bulup en iyi ilişkileri yaşadığı kanıtlanmış bir gerçek. Bu sebeple önce kendi mutluluğunuz! 😉

2- İlişki Dilinizi Çözün

Her ilişkinin partneri ve istekleri farklıdır. Bazıları ilişkilerde tatlı sözcükler duymaktan hoşlanır bazıları her fırsatta sarılarak yanında olduğunu hissetmekten. Bazıları anlamlı hediyelerden. Sizde partnerinizin ilişki dilini çözün ve o şekilde hareket edin. Kendi ilişki dilinizi ona öğretmeyi de unutmayın.

3- Takılmayın ve An’ın Tadını Çıkarın

Onunla birlikteyken çok fazla şey düşünmeyin. Onunla yaşadığınız romantik ve tatlı anların tadını çıkarın. Ver telefonunu kontrol edeceğim demek yerine onunla eğlenin. Sizle iken ne kadar mutlu olduğunun  farkına varırsa başka birilerine yazamayacaktır zaten.

4- Yıkıcı Olmaktan Vazgeçin

Evet sinirlenince illaki o gelsin özür dilesin triplerine hepimiz giriyoruz. Ama yıkıcı olmak ve bir şeyleri hep karşı taraftan beklemek yanlıştır ve kısa üzere de aranızı soğutur. Bu sebeple seviyorsanız yıkıcı olmaktan kaçının.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir