Aşk

En İyi Öpüşme Teknikleri

Yazar  | 

Romantizmin, flörtün, iyi bir sevişmenin başlangıcı öpüşmekten geçer. İlişkilerin temelini oluşturan güçlü bağ kurmanın ilk yolu çoğunlukla iyi bir öpüşmeden geçer. Peki, öpücüğünüzle partnerinizin başını döndürmek istiyorsanız ne yapmanız gerekiyor?

Ağız Kokusu

İlk olarak öpüşmeden önce ağzınızın kötü kokmadığından emin olmanız gerekir. Ağız kokunuz olduğunu düşünüyorsanız ağzınıza hemen meyveli ya da naneli sakız veya şeker atabilirsiniz.

Nefes Senkronizasyonu

Parterinizle yakınlaştığınızda dudaklardan önce nefesleriniz birleşir. Sıcak bir nefesin yüze çarpması öpüşme anını daha da heyecanlı hale getirecektir. İşte bu noktada karşılıklı olarak nefes senkronizasyonunun önemini de unutmamak gerek.

Küçük Oyunlar                                               

İkili ilişkilerde çiftlerin birbirine yaptığı küçük oyunlar ilişkiye heyecan katar ve ömrünü uzatır. Öpüşmeden alacağınız zevki arttırmak için dudaklar iç içe geçmeden önce partnerinizin dudaklarına küçük dokunuşlar yapın.

Aceleye Getirmeyin

İyi öpüşmek istiyorsanız, öpüşmeyi asla aceleye getirmeyin. Olabildiğince yavaş ama emin adımlarla ilerleyin. Partnerinizin dudağının kenarına ufak dokunuşlar yapın. Bu hem sizi hem de partnerinizi iyi hissettirecektir.

Birleşen Dudaklar

Partnerinizin önce alt sonra üst dudağını, dudaklarınızın arasına alın. Buradaki emme şiddetinizi o an ki duygularınıza göre siz belirleyeceksiniz. Romantik bir öpüşme anındaysanız, öpüşmeyi yumuşak bir kıvamda bırakmalısınız. Eğer ateşli bir sevişmeye doğru gidecekseniz, emme gücünü arttırarak karşı tarafa da mesajınızı vermiş olursunuz.

Fransız Öpücüğü

Tüm dünyaya adını duyurmuş Fransız öpücüğünde en önemli olay dili kullanmaktır. Fransız öpücüğüyle partnerinizin aklını başından alacağınızı düşünerek ağzınızı tamamen açmak ise partneriniz tarafından itici karşılanabilir. Bu yüzden dudaklarınızı hafifçe aralayarak öpmeniz, öperken de partnerinizin dilinizin ucunu kabul etmesini sağlamanız gerekir. Bunun da karşılıklı bir durum olduğunu unutmamak gerekir.

Dişler Geri Plana

Özellikle yakın teması gerektiren Fransız öpücüğünde dişlere dikkat etmekte fayda var. Zaman zaman küçük diş dokunuşları karşı tarafın hoşuna gidebilecek bir durum da olsa Fransız öpücüğünde dişlerin ön planda olması karşı tarafı rahatsız edebilir.

Gözler Açık Mı, Yoksa Kapalı Mı?

Öpüşme esnasında gözlerin kapalı olması kendinizi anın akışına bıraktığınızı gösteren otomatik bir eylemdir. Böylelikle karşı tarafa bu anı hissettiğinizin mesajını verebilirsiniz. Ancak gözlerin kapalı olması da öpüşmeden zevk alınmadığı anlamına gelmez. Hatta partnerinizle göz göze gelmek öpüşme anını daha da romantikleştirebilir.

Elleri Unutma!

Öpüşme esnasında ellerinizi partnerinizin saçlarında, boynunda ya da yüzünde gezdirerek heyecanınızı artırabilir, aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir