Evlilik & İlişkiler

Erkek Partnerinden Ne Bekler?

Yazar  | 

İlişkilere birazda erkeklerin açısından bakmalı… Nedense ilişkilerde yaşanan sorunlar ile ilgili herkesin söyleyecek bir şeyleri var. Ama unutulmaması gereken bir bilgi vereyim. “Herkes aynı ilişkiyi yaşamıyor” insanların sevgi anlayışları, davranışları farklılık gösterdiği için yaşadıkları duygusal olaylarda farklılaşıyor. Mesela nedense hep kadınlar erkeklerin davranışlarını yargılıyor. Siz hangi sıklıkla erkek arkadaş grubunun “bana neden böyle yaptı bu kız ” muhabbetlerini dinlediniz? Şahsen ben hiç duymadım bile. Ama empati diye bir gerçek var. İsterseniz ilişkide ki sorunlara birazda erkek gözü ile bakalım.

1- Fazla inceleme ve aşırı trip

Öncelikle erkekler gerçekten bu “trip” konusuna takmış durumda. Onlar her şeyi çok incelemeyen, anı yaşayan ve ufak mutsuzluklar ve tripler ile ilişkileri zedelemeyen bir aşk istiyorlar. Yani aşkı tam anlamıyla yaşamayı düşlüyorlar. Sizlere tavsiyem gerçekten bu trip atma olayından vazgeçin. İlişkinizin keyfini çıkarın ve mutlu olun.

2- Kısıtlamalar!

“Oraya gidemezsin” “Çok fazla kız var” 

Bayanlar bu kelimeleri unutun! Kendinize güveninizin olmadığını gözler önüne seren bu tarz kelimeleri kullanmaktan vazgeçin. Hem kendinize hem de partnerinize güvenmeyi öğrenmelisiniz. Eğer onu bu konularda kısıtlarsanız çabuk bunalacaktır ve erkekler bunalıp sıkıldıkları bir ilişkiyi asla devam ettirmek istemezler.

3- İddialı konuşmalar

Her şeyin en doğrusunu ben bilirim. Ben diyorsam olacak! gibi cümleler ilişkinizde baskınsa ayrılık rüzgarları esmeye başlıyor demektir. Erkekler bu tarz konuşmaları sevmezler. Birşeyler hakkında ortak kararkar alabilmeyi bilmelisiniz. Hem ara da onun kararlarını doğrulayıp uygulamanız onun oldukça hoşuna gidecektir 🙂

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir