Güzellik

Erkeklere Göre Kadınları Çekici Kılan Özellikler

Yazar  | 

Erkeklerin kadınlar hakkında oluşturdukları bazı kriterler var. Bu kriterleri uygulayan kadınlar erkekler için çok daha çekici geliyormuş. Tabi ki herkes için bunun doğru olduğunu savunmak imkansız. Fakat erkeklerin genel olarak kadınlar kadar değişken olmadığı ise bilinen bir gerçek.
Peki, erkeklere göre kadınları bu kadar çekici kılan özellikler nelermiş bir göz atalım…

Pozitif olmak:
Erkekler pozitif olan kadınları her zaman daha çekici buluyorlar. Çevrelerinde gülümseyen, inssnlarla iyi ilişkiler kuran, dedikodu yapmayan (özellikle bu konu çok önemli), çevresine pozitif enerji yayan kadınlar erkeklerin gözdesi..

Güzel bir gülümseme:
Erkekler güzel bir gülümsemeye sahip kadınları daha çekici buluyorlar. Güzel bir gülümsemenin açamayacağı bir kapı olabilir mi?

Kendine Güvenmek:
Erkekler kendine güvenen, kendinden emin kadınlar çok çekici buluyorlar. Çünkü kendine güven duygusu beraberinde başarıyı da getirir. Başarı ise tuttuğunu koparan, özgüvenli ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadına işaret eder. Yeterince çekici değil mi zaten…

Kadınsı Hal ve Tavır:
Erkekler için kadınları çekici buldukları belki de en önemli unsurlardan biri kadınsılıktır. Seksapel olan ama bunu avam şekilde değil de hanım hanım gösteren kadınları erkekler çok beğeniyor. Yumuşak, kadınsı özelliklerini güzel şekilde vurgulayabilen, dişil kadınlar daha çok dikkat çekiyor.

Vücut Hatları ve Kıvrımlar:
Erkekler, kadınlarda aradığı karakteristik özelliklerin haricinde en çok dikkat ettiği hususlardan biri kuşkusuz ki vücut hatlarıdır. Erkekleri en çok cezbeden ise kıvrımlı bir vücut ve biçimli, sağlıklı görünen, sportif kıvrımlardır. İnce bir bel ve biçimli kalçalar konusunda erkeklerin dikkat kesildiği aşikardır.

Samimiyet ve Dürüst Davranışlar:
Bir erkek ilgilendiği kadında dürüstlüğü ilk sıralarda aramaktadır. Dürüst davranışlar bir kadının erkek için güvenilir olduğunun kanıtı gibidir. Kadınların alengirli davranışlarından hoşlanmayan erkekler bu konuda kendilerini etkileyebilen kadınları çekici buluyorlar. Aynı şekilde samimiyetin de erkekler için çok mühim olduğunu söylemek zor değil. Samimiyet erkeklerde hoş ve sıcak bir ikili diyalogun sinyalini verdiği için, bu konuda kadınlardaki bu özellik onlar için çok dikkat çekicidir. İçten tavırları olan kadınlar erkekler için kesinlikle çekici gelmektedir.

Kaynak(modagoo)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir