Evlilik & İlişkiler

Erkekleri Kaçıran Yanlışlar!

Yazar  | 

Bugün ki konumuz erkekleri uzaklaştıran hususlar. Evet bayanlar isterseniz başlayalım. Biz bayanların güzel görünmek uğruna yaptığı bazı yanlışlar var ki erkekler bunlardan nefret ediyor. Özellikle makyaj konusunda yaptığımız hatalar onları bizden oldukça soğutuyor. Gelin o hataları bir inceleyelim!

1- Kat Kat Uygulanan Maskaralar!

Maskara ve rimeller gözleri ortaya çıkartan önemli ürünlerdir. Ama bazılarımız ne yazık ki maskara sürmeyi birazcık abartıyor. Gözler adeta örümcek ağına dönüşüyor. Evet bayanlar, maskaranın en fazla 3 katı mübahtır 🙂 Bunu üst üste uygulamak gözlerinize çok yorgun bir hava verir. Özellikle maskarayı alt kirpiklerinize de sürüyorsanız…

2- Yapış Yapış Dudaklar!

Yaz aylarında yani sıcak günlerde soft makyajlar yapmayı hepimiz çok seviyoruz. şeftali renkli allıklar, renkli farlar havalarda uçuşuyor. Peki bu tarz makyajlarda sizde parlatıcı kullananlardan mısınız? Evet parlatıcı nemlendirme ve bakım açısından oldukça faydalı. Ancak erkekler o yapış yapış dudaklardan kesinlikle hoşlanmıyorlar. Parlatıcı yerine mat ruj tercih etmenizi öneririm. Bir parlatıcı yüzünden öpüşmeler kesilmemeli öyle değil mi? 😉

3- Parfüm İle Alınan Duş

Güzel kokmak önemli. Sonuçta güzel kokmak erkekte bir kadında olması gereken baş özellikler arasında yer alıyor. Ancak bununda fazlası zarar. Parfüm şişelerini üzerinize boca etmenize hiç gerek yok. Zaten çok sıkarsanız parfümünüzün asıl kokusunu algılayamazsınız. Kalıcı ve iyi bir marka parfümü 3 kez sıkmanız yeterli olacaktır.

4- Sert ve Karışık Saçlar!

Hangi erkek sevgilisinin saçlarını okşamaktan hoşlanmaz ki? Saçların görünümü ve kokusu erkekler için önemlidir. Bu sebeple saçlarınıza ısı yayan düzleştirici ve maşalardan uzak durun derim. Bunun yerine duştan çıktıktan sonra saçlarınıza köpük ile hafif dalgalar verebilirsiniz. Bu şekilde hem saçlarınız güzel kokacak hemde oldukça yumuşak kalacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir