Estetik & Wellness

Estetik Öncesi Sorulması Gerekli 3 Soru

Yazar  | 

Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Mehmet Reis, estetik olmadan önce doktora sorulması gereken konular hakkında bilgi verdi.

Başarılı bir estetik operasyonun, hastayla yapılan birebir iletişim ile başladığını söyleyen Op. Dr. Mehmet Reis, “Tecrübelerime göre hastanın ve doktorunun birbirlerine bol bol soru sorması gerekir. Bu çok önemlidir zira, doktorunuzun ne kadar güvenilir, yetenekli ve konusuna hakim olduğunu ancak bu şekilde anlayabilirsiniz. Ayrıca bu sorularla hasta tam olarak ne yapılacağını kavrar ve doktor da hastanın ne istediğini net bir şekilde anlayacaktır” açıklamasında bulundu ve hastanın sorması gerektiği o 3 soruyu şöyle açıkladı.

“BU OPERASYONU SIKÇA YAPIYOR MUSUNUZ?”
Her cerrahın el becerisi birbirinden farklılık gösterdiğini söyleyen Op. Dr Mehmet Reis, “Hastanın mutlaka istediği bu cerrahi operasyon için doktorunun ne sıklıkla ameliyat yaptığını öğrenmesi iyi olacaktır. Doktorunuzun pratik edindiği bir operasyon olması ve bu dalda güncel teknik ve donanıma sahip olması, cerrahinin etkili bir geri dönüş alınmasına fayda sağlar. Ayrıca hastalar ön görüşme esnasında doktorlarının daha önceden yaptıkları operasyon sonuçlarını görmeleri, öncesi ve sonrası fotoğrafları incelemeleri son derece önemlidir” dedi.

“ANESTEZİ YÖNTEMİM NE OLACAK VE KİM UYGULAYACAK?”
İkinci önemli sorunun anestezi yönteminin şekli ve kimin uygulayacağı olduğunu açıklayan Reis, şu ayrıntılara değindi: “Anestezi seçeneklerini doktorunuzdan öğrenmelisiniz. Bu konuda doktorunuza güvenmenizi tavsiye ederim çünkü operasyonun güvenli ve sorunsuz geçmesi için doktorunuz size en uygun seçeneği söyleyecektir. Bazı operasyonlara lokal, bazısında genel anestezi yapılabilir ve mutlaka anestezi ve reanimasyon uzmanı tarafından yapılmalıdır.

İYİLEŞME SÜRECİM NASIL GEÇECEK?
Estetik operasyon öncesi sorulması gereken sorular arasında en önemlisi ise, iyileşme süreciyle alakalı sorular olduğunu vurgulayan Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Mehmet Reis, “Cerrahi bir estetik operasyon geçirecekseniz, illaki iyileşme süreçlerini, neler yaşayacağınızı, pansuman ve diğer elzem konuları danışmanız gerekir. İyileşme sürecinde bakmakla yükümlü olduğunuz çocuklarınızı ve ya ailenizi zor durumda bırakmamak için, sizi nasıl bir sürecin beklediğinden emin olmalısınız. Kaç günde toparlanacağınız, alınması gereken dikişler varsa, ne zaman alınacağı, ne zaman spora başlayabileceğiniz de yine önemli sorular arasında yer alıyor” dedi.

Kaynak(haber.star)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir