Estetik & Wellness

Estetikten Beklentimiz Nedir?

Yazar  | 

Artık birçoğumuzun küçükte olsa estetik bir işlem ile tanıştığını söylememiz çokta yanlış sayılmaz. Sanki hayatın bir parçası ve doğal bir süreç gibi karşılamaya başladık. Bazen acımasızca kendimizi eleştiriyoruz bazen de acımasızca biz eleştiriliyoruz. Aslında güzelliği iç ve dış olarak ayırmamız çokta doğru değil ama birbirlerine ihtiyacı olan iki kardeş gibi düşünmek daha akılcı.

Günümüzün rekabetçi iş ve sosyal hayatında daha güçlü olabilmek adına iyi görünmek özgüvenli olmak bunun yanında iyi hissetmekte sanki bir ihtiyaç halini aldı. Hem daha yalnız hem de insanların düşüncelerine daha takılır olduk. Buda bir tezat aslında.Yalnızlaştıkça daha umursamaz olmamız gerekirken daha çok düşünür olduk kimin ne dediğini ya da demediğini.

Estetikten ne bekliyoruz?

Estetik yaptırırken bu noktada hayal kırıklığına sebep olmaması için öncelikle bir ayrımı düzgün yapmak gerekiyor. Yapılacak her ne ise biz bundan ne bekliyoruz ve ne kadarını bu işlem ile elde edebiliriz. Mesela estetik bir ameliyat ile bir güzellik kraliçesi mi olmak hedef yoksa göze batan bir kusuru örtbas etmek mi ya da tüm okul başarınızı düşüren kötü görünümlü bir buruna mı sahip olmanız mı? Tüm bunlar üzerinde durulması gereken sorular. Cevaplar is basit. Güzellik kraliçesi olmayacaksınız ve okul başarınız burun estetiğiniz ile düzelmeyecektir ama dikkat çeken bir görünüm kusuru varsa o elbette örtbas edilecektir. Estetik ile mutlu olmanın sırrı işte tam burada. Değişiklik yaptığımız her ne ise size daha iyi hissetmeniz için yardımcı olacak ama mutlu olmanız için gereken değişiklikleri sizin kendiniz yapmanız gerekecektir. Estetik ameliyatlar ile kusur gördüğünüz özellikleriniz ortadan kalkacak ama hayattaki başarı gene sizin gayret ve sabrınızla olacaktır. Tüm bunlar estetik cerrahinin ameliyat seçenekleri için rahatça söylenebilir. Karar sizin. Birde estetik cerrahinin kozmetik kolu ile yapılan birçok rutin işlem var. Bunları daha masumhane olarak değerlendirebileceğimiz bakım işleri var. Cildimizi daha genç bir görünüme kavuşturmak esas hedeftir en azından yaşlanmayı durdurmak için bir şeyler yapmak. Mesala yüze saf hyaluronik asit enjeksiyonu. Tamamen doğal bir işlem. Karışıklığa sebep olmasın dolgu yapmaktan bahsetmiyorum. Bu bir bakım tekniği. Likit facelift de diyebiliriz. Yüze canlandırmak germek için yüzün birçok noktasına hyaluronik asit enjeksiyonu yapıyoruz. Yüze hem hacim hem de gerginlik sağlıyor. Eşsiz güzel ve akılcı bir yöntem. Cildin nemlenmesine de destek olarak daha canlı görünmesine sebep oluyor. Yaza girmeden yapılabildiği için de konforlu. Hemen işe dönebilirsiniz. Programlarınızı aksatmazsınız. 20 dk lık bir sürede harika bir bakım.

Kaynak(asilhaber)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir