Makyaj & Cilt Bakımı

Evde Makyaj Temizleyicisi Hazırlama

Yazar  | 

Makyajınızı temizlemek için ücreti fazla olan sağlıksız kozmetik ürünler almanıza hiç gerek yok. Evde bulunan ürünlerle makyaj temizleyicilerini çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz

İşte, doğal makyaj temizleyicisi tarifleri…
1- Salatalık ve sütlü karışım

Malzemelerimiz

* 1 tane küçük boy salatalık * 1 çay bardağı süt
Doğal Makyaj Temizleyicisi Hazırlanışı
Bir tane salatalık rendeleyin. Sütün içerisine ilave ederek kaynatın. Daha sonra karışımı süzerek salatalıktan süzün. Kalan sütü bir cam şişeye dökün. Bu camda ki karışımı doğal makyaj temizleme sütü olarak kullanabilirsiniz.

2- Gül suyu – zeytinyağı karışımı
Malzemelerimiz
* ½ (yarım) çay bardağı zeytinyağı
* ½ (yarım) çay bardağı gül suyu

Doğal Makyaj Temizleyicisi Hazırlanışı

Gül suyu ve zeytin yağını bir şişeye alarak iyice çalkalayın. Bu karışımda ki en önemli kısım gül suyu ve zeytinyağının aynı miktarda olmasıdır. Arzunuza göre malzemelerin miktarını arttırabilirsiniz fakat eşit olması şartı ile. Bu hazırlanan karışımı hem dudak hem de göz makyajınızı temizlemek amacıyla kullanabilirsiniz.

Not : Zeytinyağı ve gül suyu birbirine karışmayacaktır. Bunun için kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalamalısınız.

3- Kanola yağı ve sızma zeytinyağı karışımı
Malzemelerimiz
* 10 yemek kaşığı kanola yağı
* 5 yemek kaşığı zeytinyağı

Doğal Makyaj Temizleyicisi Hazırlanışı
Malzemeleri boş bir şişeye ekleyin ve güzelce karıştırın. Karışımı göz maktajını temizlemek için kullanabilirsiniz. Göz kapağınıza ve kirpiklerinize sürebilirsiniz.

________________________________________

Evde Çatlak Kremi Hazırlama
Soğuk havalar, hamilelik, hızlı kilo değişimleri gibi sebeplerle canımızı sıkan vücut çatlaklarını yok etmek mümkün olsa da genelde ciddi bir ücret ister. Ya güzellik merkezlerine gidilmeli, ya da bu amaca yönelik olduğu iddia edilen pahalı kremlere dünyanın parasını vermek zorundaymışız gibi görünse de aslında hiçte öyle değil. Düzensiz beslenme, hareketsizlik ve cildimize gerekli bakımı yapmama sonucunda başımıza gelebilen çatlaklardan kurtulmak için harcayacak yüksek bütçeniz yoksa veya çatlaklardan para harcamadan kurtulmak istiyorsanız ; bunun için harika bir tarifim var. Kendi çatlak kreminizi evde kendiniz hazırlayacak ve çatlaklardan kurtulacaksınız.

Malzemelerimiz
2 yemek kaşığı shea yağı
1 yemek kaşığı Ayçiçek yağı
½ yemek kaşığı bitkisel gliserin
3 yemek kaşığı kakao yağı
2 kapsül E vitamini
½ yemek kaşığı soğuk sıkım kuşburnu yağı
1 yemek kaşığı soğuk sıkım üzüm çekirdeği yağı
Doğal Çatlak Kreminin Hazırlanışı
Sert ve katı olan malzemeleri benmari tarzı eriterek katılaşmadan yağları ve E vitaminini üzerine ilave edin. Cam bir kavanoza doldurup kapağını iyice kapatın. Karışım 1 gün içerisinde donacak ve katı hale gelecektir. Sabah ve akşam çatlak olan bölgelere uygulayabilirsiniz.

Kaynak(Sagliklihayatimiz)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir