Makyaj & Cilt Bakımı

Evde Manikür Nasıl yapılır?

Yazar  | 

Manikür, kişisel bakımına özen gösteren kadınlar için büyük önem taşır. Gün içerisinde her daim ön planda olan ellerimiz, düzenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Ancak manikür için kuaföre gitmeye vakit bulamıyorsanız, hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf edeceğiniz  pratik adımlar öneriyoruz.

Ellerinizi ve tırnak etlerinizi yumuşatın

Tırnak ve tırnak etlerinizin daha iyi temizlenmesi için manikür öncesi ellerin mutlaka ılık ve sabunlu suda bir süre bekletilmesi gerekir. Bunun için bir kaba ılık suyu ve dilediğiniz sabunu koyun ve ellerinizi 10-15 dakika kadar bu suda bekletin.

Bitkisel yağlar ekleyin

Ellerinizi yumuşattığınız sıcak suyun içerisine lavanta, badem veya zeytinyağı gibi bitkisel yağlar koyarak tırnaklarınızı daha kolay törpülenmesini sağlayabilirsiniz.

Uygun törpüyü kullanın

Tırnaklarınıza istediğiniz şekli vermek için uygun törpüyü bulun. Metal törpü tırnaklarınıza zarar verebilir, bunun yerine kağıt veya cam törpüleri tercih edebilirsiniz. Törpüleme işlemi bittikten sonra tırnak diplerinizdeki deriyi ve küçük tırnakları itin ardından özel makasla kesin. Eğer tırnak etleriniz azsa sadece geriye doğru itirmeniz yeterli olacaktır.

Törpülenmiş, ölü deriden arınmış elleriniz için manikürde son adıma geçebilirsiniz. Son olarak ellerinizi uygun bir nemlendirici krem ile masaj yapın.

Youtube’da rimel aşkına adlı kullanıcının çekmiş olduğu video ile evde manikür yapmanın oldukça kolay olduğunu göreceksiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir