Makyaj & Cilt Bakımı

Eyeliner Seçimi

Yazar  | 

 

Muhteşem bir göz makyajı için eyeliner vazgeçilmez parçanız ise bu önerilere kulak verin.

Eyeliner, makyajı ve görünümü en çok değiştiren güzellik ürünlerinden biri. Ayrıca kedi gözü, dumanlı göz makyajı, göz altı uygulaması gibi birçok stil ve görünümün anahtarı. Muhteşem bir göz makyajı için eyeliner vazgeçilmezimizse, en iyi eyelinerı seçmek için önerilerimize mutlaka kulak ver.

Silahını seç

Eyeliner seçmeden önce, kendimize birkaç soru sormamız yeterli: Giyeceğim kıyafet, cildim ve gözlerim için en uygun renk hangisi? Cilt tipim ve istediğim göz makyajı için en uygun doku nasıl olmalı? Eyelinerı nasıl uygulamayı tercih etmeliyim?

Seçimimiz kalem, sıvı ve jel formunda olabilir. Jel eyeliner için iyi bir eyeliner fırçası şart. Sıvı eyeliner ile beraber, jel eyeliner gözlere düzgün ve belirgin bir etki verir. Ancak göz altlarında kullanmak, akma riski açısından pek kullanışlı değil. Gözün üstüne uygulayıp tamamen kuruduğundan emin olarak akma ve bulaşma riskini ortadan kaldırabilirsin.

Daha dumanlı bir etki için, kohl kalem eyeliner ilk tercihimiz olmalı. Ayrıca göz altlarına kontur çekmek ve gözlerde kademeli ve belirgin bir etki yaratmak için de en iyi seçeneğimiz kalem eyeliner. Ayrıca eğlenceli renkleri denemekten de korkma, en azından makyaj aynanda!

Eyelinerın yok ama gözlerini ön plana mı çıkarmak istiyorsun? Göz farını kullanmaktan çekinme. Göz farına birkaç damla su ekleyerek kremsi bir hale getirdikten sonra ince bir fırçayla gözüne uygulayabilir, eyeliner etkisi yaratabilirsin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir