Sağlık

Forma Girmek Adına Yapılan Yanlışlar

Yazar  | 

Forma girmek ve güzel bir vücuda sahip olmak her kadının hayali. Aylardan da Ağustos olunca durum biraz hayalden gerçeğe geçme düşüncelerine dönüyor. Çünkü bikini giyme zamanı gelince kadınlar belirli bir telaş içine giriyorlar. Ancak forma girmek adına yapılan bazı davranışlar çok daha kötü sonuçlar doğurabiliyor. Mesela? derseniz:

Tatile gitmeden 5 gün önce şok diyetlere başvurmak

Bu diyetlerin size ve vücudunuza hiçbir yararlı etkisi yoktur. Önemli olan sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmak ve bunu yaşamda düzenli olarak uygulamaktır. 5 günlük aç kaldığınız şok diyetler ile kilo veremezsiniz. Verseniz dahi daha sonra daha fazlasını kolayca alabileceğinizi unutmayın.

Kısmi Kilo Vermek İçin Çabalamak

Sadece kollardan ya da bacak bölgesinde zayıflamak amacı ile çalışmayın. Bu görüntünüzde ölçüsüzlük meydana getirebilir. Bir spor hocası tarafından kendinize iyi bir program hazırlayın ve uygulayın.

Sadece Yaz İçin Zayıflamaya Odaklanmayın

Kadınların düştüğü en büyük yanlış bu. Sadece yaz dönemi bikini de güzel görünmek için diyet ya da spor yapmak çok yanlış. Kendinizi genel olarak yaşama endeksleyin. Yaz ya da kış fark etmez. Düzenli sporla her zaman formda ve fit yaşamaya konsantre olun.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir