Psikoloji

Gereksiz Yere Stres Yarattığımız 4 Konu!

Yazar  | 

Şehir hayatı ve sürekli bir yerlere yetişme çabası bizleri zaten yeterince geriyor. Bir de bunun üzerine olur olmadık her şeyi kafamıza takıp kendimize olumsuzluklar yaratıyoruz. Bunları yapmaya hiç gerek yok aslında. Fakat hepimiz istemeden de olsa takılıyoruz işte. Bugün sizlerle bu saçma olumsuzlukları ele alacağız.

Üstüme Giyecek Hiçbir Şeyim Yok!

Evet bayanlar. Her sabah dolabın karşısına geçip benim neden giyecek bir şeyim yok  diyerek sinir krizleri geçiriyoruz. Oysa bunlara hiç gerek yok. Bir gün daha aynı kot pantolonu giyseniz kimse size neden giydin? demez.

Ben Neden Evlenemiyorum?

Kızlar hadi itiraf edin. Hepimiz bu soruyu kendimize yüzlerce kez soruyoruz. Peki her gün sorunca evlenebiliyor muyuz? hayır! O zaman neden kendimize gereksiz yere stres etkeni yaratıyoruz?

Mavi Tik Mi O?

Whatsapp konuşma klişesi olarak mavi tik gereğinden fazla önem teşkil ediyor. Tüm gün gördüğü halde neden yazmadı şimdi? diyerek debeleniyoruz. Oysa sizin olabildiği gibi onunda işleri var. Sakin olmakta fayda var.

Olamaz Şarjım Bitiyor!

En büyük moral bozukluğu bu. Daha sabah saatlerinde “inanamıyorum şarjım %20” triplerine giriyoruz. Birkaç saat kedi videosu izlemediğimiz de ya da instagram’da gezinmediğimiz de emin olun o şarj her şeye yetiyo oluyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir