Alışveriş

Göğüs Şekline Göre İç Çamaşır Seçimi

Yazar  | 

Göğüs şekline göre sütyen seçimi yapmak sağlık için önemlidir. Ancak seçimi sadece göğüs bedeninize göre değil aynı zamanda göğüs şeklinize göre de seçmelisiniz. İsterseniz kadın göğüs şekillerini birlikte sıralayalım. Sizde bu şeklide doğru şekli bularak iyi sütyen seçimi yapabilirsiniz.,

Yuvarlak Göğüs Şekli

Göğüs şekliniz tamamen yuvarlak ve büyükse oldukça şanslısınız. Çünkü desteksiz ve ince kumaşlı bir sütyen iyi hem çok rahat edebilir hem de fazlasıyla iyi görünebilirsiniz.

Doğu ve Batı Göğüs Şekli

İki uç tarafı da farklı yönlere bakan göğüs şekline doğu batı deniyor. Eğer böyle bir göğüs şekline sahipseniz orta kısımda belirli bir boşluk oluştuğunu göreceksiniz. Bu nedenle göğüslerinizi ortaya toplayacak t-shirt sütyenlerden giymelisiniz.

Yana Açılı Göğüs şekli

Bu göğüs şeklinin göğüs uçları ve alt ağırlıkları tamamen dışa dönüktür. Doğu batı göğüs şeklinden daha da büyüklerdir. İç çamaşırı seçiminde tek yapmanız gereken daha toparlayıcı ve ortaya yuvarlayacak dar seçim sütyenler tercih etmek olacaktır.

Küçük Göğüs Şekli

Eğer küçük ve yuvarlak göğüslere sahipseniz destekli ancak dar olmayan, ( yani göğsünüzü yayacak ) sütyen modellerine yönelin. Bu küçük göğüslerinizi daha büyük göstermenize yardımcı olacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir