Makyaj & Cilt Bakımı

Göz Altı Torbalarından Kurtulun!

Yazar  | 

Göz altı torbaları bazı insanlarda çok fazla belirgin görülür. Göz altı torbaları özellikle estetik görünümü bozan ve insanı yaşlı görünüme sokan bir tepkimedir. Göz altı torbalarının şişmesinin sebebi uykusuzluk, stres, çok uyumak veya yorgunluktan kaynaklanmaktadır.

Tabi göz altı torbaları bazende genetik olarak meydana gelmektedir. Genetik oluşan göz altı torbaları ne yazık ki geçici bir durum değildir. Ancak yukarıda yazdığımız gibi uykusuzluk veya stresten yada çok uyumaktan dolayı ise geçici olabilir.

Göz altı torbalarının giderilmesi için sizlere bazı uyarılarda bulunmak istiyorum. bu uyarıları dikkate aldığınız sürece zamanla göz altı torbalarını nasıl geçer ve güzelliğinize güzellik katacağından emin olabilirsiniz.

Göz Altı Torbalarından Kurtulma Yöntemleri

Göz altı torbalarından kurtulmanın yolları aşağıda sizlere paylaşacağımız bir kaç yöntem sayesinde kusursuz ve rahat bir şekilde geçecektir.

Uyku düzeninize dikkat edin

Göz altı torbalarından kurtulmak için en önemli kurallardan bir tanesi uyku düzenini kontrol etmenizdir. Günde en az 7-8 saat uyumanız gerekmektedir. Göz altı torbaları genel olarak yeterli dinlenme ile alakalı olmaktadır.

Ek Yastık Kullanın

Göz altı torbaları bazen yastıktan dolayı kaynaklanır. Bunun nedeni göz altında biriken sıvının göz altı torbalarına dolmasıdır. Bu nedenden dolayı göz altı torbaları için yüksek yastık kullanmaya özen gösterin.

Göz altı torbaları için Soğuk Su Kullanın

Özellikle uyandıktan sonra yüzünüzü ve göz altı torbalarınıza özen göstererek soğuk su ile yıkayın. Soğuk su cildinizde ve göz altınızda bulunan kılcal damarlarda bulunan kan akışını hızlandırarak, göz altı torbalarınızın şişliğinin dağılmasını sağlar.

Göz Altı Torbaları için Soğuk Çay Poşeti

Göz altı torbaları için soğuk çay poşeti uygulaması yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey sallama poşet çayları soğuk su ile nemlendirerek, gözlerinizin üzerine koyun. Soğuk çay poşetleri göz altı torbalarını indirecektir. Yaklaşık olarak gözlerinizin üzerinde 10 dakika kadar beklettikten sonra çay poşetlerini alabilirsiniz.

Göz Altı Torbaları için Salatalık

Göz altı torbaları için doğal bakım yönünden salatalık kullanabilirsiniz. Bunun için salatalığı dilimleyip, buzdolabında yarım saat soğutun ve gözlerinizin üzerine koyun. Salatalıklar soğukluğunu kaybedene kadar gözlerinizin üzerinde tutabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere göz altı torbaları çözümü, göz altı şişmeleri için tedavi yöntemlerinden bahsettik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Göz Altı Torbaları için Öneriler

Göz altı torbaları için sizlere bazı önerilerde bulunmak istiyoruz. Bu önerilere uyduğunuz sürece göz altı torbalarınızdan kurtulmuş ve engellemiş olacaksınız.

Göz altı torbalarına engel olmak için kozmetik mağazalarında veya piyasada satılan göz altı torbası için kremlerden yararlanabilirsiniz.
Göz altı torbaları için roll-on kapatıcı kremler kullanarak günlük yaşantınızda bir nebze hafifletebilirsiniz.
Bol bol su içerek göz altı torbalarını geçirebilirsiniz.
Eğer genetik olarak göz altı torbalarınız varsa estetik veya cerrahi müdahaleler düşünebilirsiniz.
Kaliteli makyaj malzemeleri kullanmayı deneyin. Göz altı torbalarının büyük nedenlerinden bir tanesi de kaliteli olmayan makyaj malzemelerinin kullanılmasıdır.
Göz altı torbaları için bazı bayanlar fondöten kullanır. Aslında bu yapılan büyük bir hatadır. Bu nedenle göz altı torbaları için kesinlikle fondöten kullanmanızı önermiyoruz.

Kaynak(milliyet)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir