Makyaj & Cilt Bakımı

Göz Şekline En Uygun Eyeliner Stilini Bul!

Yazar  | 

Makyaj çantamızın başrolünde tabii ki eyelinerlar var! En güzel ve düzgün şekli oluşturmak biraz zorlayıcı olsa da, birkaç pratikten sonrası çok kolay. Ama göz şeklin için hangi eyeliner stilinin sdoğru olduğunu biliyor musun? Eğer gözlerin küçükse, belki de çektiğin eyeliner şekli, gözlerinin daha da küçük görünmesine neden oluyor olabilir. Ayrıca, kız kardeşinde, arkadaşında veya bir ünlüde görüp uyguladığın eyeliner stili sana uygun olmayabilir.

Bakalım senin göz şekline en uygun eyeliner stili hangisi?

-Asimetrik gözler

Eğer bir gözün diğerinden birazcık daha büyük gibi görünüyorsa, her iki göz şeklinin eşit olması için, uygun bir teknik uygulamalısın. Siyah bir göz kalemiyle, gözünün iç köşesinden dış köşesine kadar, bir çizgi çek. Daha küçük görünen gözünün dış köşesini biraz daha kalınlaştırarak uyguladığında, diğer gözünle aynı şekli yakalamış olursun.

-Birbirine yakın gözler

Bu göz şekline sahip olanların yapmaları gereken şey; gözlerinin birbirinden uzakta görünmelerini sağlamak. Önce, göz pınarına kapatıcı uygulayıp, aydınlatılmasını sağla. Sonrasında, göz kaleminle, gözlerinin orta kısmından başlayarak, yan bir ”V” harfi oluştur. Üzerinden eyelinerla geçip, göz bitiminden kalın bir kuyruk oluştur.

-Geniş gözler

Büyük gözler her türlü eyeliner stiliyla uyum sağlar. Özellikle ”kedi gözler” tam da bu göz şekline göre! Kajal göz kalemini kullanarak, göz pınarından içeriye doğru minik bir ters ”V” harfi oluştur. Ardından, jel eyelinerla, göz pınarından dışarı doğru kalınlaşan bir çizgi çekip, çizginin içini doldur. Kalın kuyruğuçekerken, kuyruğun ucunu kaşlarına doğru uzatmaya özen göster.

-Küçük gözler

Minik gözleri belirginleştirmek için, koyu tonda bir göz farını tüm göz kapağına sür. Üst kirpik diplerin boyunca, siyah göz kalemini uygula. Göz kalemini ve göz farını parmak uçlarınla nazikçe dağıt. Özellikle gözünün dış kısmında bir gölge oluşturmak için, göz farını bu bölgeye daha fazla sürebilirsin. Alt kirpik diplerine de aynı işlemi uygula. Son olarak da bolca rimel sürmeyi unutma!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir