Makyaj & Cilt Bakımı

Gözlerinizi Parlak Gösterecek Makyaj Hileleri

Yazar  | 

Makyaj yaparken gözler her zaman ayrı bir öneme sahiptir. Tüm kadınlar gözlerinin daha parlak ve ışıltılı görünmesini isterler. Göz makyajında yapacağınız birkaç hile ile gözlerinizin olduğundan daha parlak ve çekici görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte bunun için öneriler;

Gözlerinizin daha parlak ve canlı görünmesi için yapabileceğiniz makyaj hilelerinden biri eyeliner renginiz. Artık siyah ve kahverengini bir kenara bırakın. Mesela mavi; harika bir kontrast yaratarak göz akını daha parlak gösterir. Ayrıca birçok göz farıyla da kolayca kombinlenebilir.
Yeşil renk de tercihler arasında olmalı. Yeşil eyeliner özellikle kahve rengi gözlerde mükemmel bir ışıltı ve çekicilik yaratıyor.
• Kapatıcı göz makyajının vazgeçilmezleri arasında. Gözlerinizin altında bulunan ve bizi yorgun gösteren halkaları gizlemede etkilidir. Göz altındaki koyu halkaların görünümü hafiflediğinde gözlerinizin de daha aydınlık göründüğünü fark edeceksiniz. Kapatıcının üzerine ayrıca biraz aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bu sayede daha canlı bakışlara sah,p olacaksınız.
• Gözlerinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacak bir diğer makyaj hilesi ise gözlerinizin altına beyaz ya da ten rengi göz kalemi uygulamaktır. Gözlerinizi sadece daha parlak göstermekle kalmayacak, aynı zamanda daha iri görünmesini de sağlayacaktır.
• Gözlerinize dikkat çekmek, onları daha parlak ve güzel göstermek istiyorsanız gözlerinizin iç köşesini aydınlatmayı deneyin. Bunun için aydınlatıcı yada açık renkli bir göz farı kullanabilirsiniz.

Kaynak(Hürriyet)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir