Doğru makyaj ürünün akıp gitmesini önleyecektir

Gün esnasında, ter makyajının akıp gitmesine neden olurken gözlüğün bu olumsuz durumun daha da ön plana çıkmasına yol açabilir. Bunun önüne geçmek için T bölgene fondöten yerine BB krem gibi daha hafif formüllü bir ürün kullanmanı öneririz.

Kapatıcılara yönel

Bakışlarını gözlüklerinin ardında dahi ön plana çıkarmak için koyu halkaları maskelemeye yönel. Teninle uyumlu kapatıcını göz kapaklarına ve göz altlarına uygula.

Gözlük çerçevenle uyumlu bir makyaj tercih et

Gözlüğünün çerçevesine göre bir kedi gözü makyajı uygulaman gerekir mi ya da daha soft makyajlara mı yönelmen gerek karar verebilirsin. Sanılanın aksine geniş çerçeveli bir gözlük kullanıyorsan daha dramatik göz makyajlarına yönelebilirsin. Eğer daha ufak veya minimal bir gözlük tercih ediyorsan yine daha minimal makyajlara yönelebilirsin.

Opak etkili farlara yönel

Işıltılı göz makyajları, gözlük camının yansıması ile bir araya gelince ortaya karmaşık sonuçlar çıkabilir. Bu nedenle mat farlar ile daha doğal ve belirgin bir göz makyajı elde edebilirsin.

Kaşlara önem ver

Özellikle gözlük kullananların kaşlarını belirginleştirerek ön plana çıkarmalarını öneriyoruz. Kaşlarını kaş fırçanla yukarı doğru fırçala ve aralarındaki boşlukları kaş kalemin yardımı ile doldur.