Güzellik

Güzel Bir Kız Olmanın Kötü Yanları!

Yazar  | 

Her zaman ortaya konan kötü bir yargı var. Güzel kızlar her zaman daha şanslıdır. Aslında olay pekte o şekilde değil. Güzel kızlar her zaman şanssızdır aslında. Onların dünyasında fazla ego yoktur ama fazla yanlış anlaşılma da çoktur. Mesela güzel kızların hisleri yokmuş gibi davranılır her zaman… Aynı zamanda sadece yakışıklı erkekler ile ilgilenildiği klişesi konuşulur durur. Oysa öyle değildir. Güzel bir yüz ve fiziğe sahip bayanları genelde sadece fiziğe ve görünüşe dikkat eden adamlar ister. Onlar da sevginin sadece buna bağlı olduğunu düşünür ve ilişki yitip gider.

Güzel bir kızı hiçbir kız öyle kolay kolay yanında tutmak istemez. Çekemez çünkü. Bu yüzden onların arkadaşları yok denecek kadar azdır. Sürekli çamur atmaya çalışanlar ile doludur etrafları. Bu nedenle içlerini döküp dertleşecekleri birini ararlar. Diğer kızlar bir erkek onunla konuşmak istediğini söylediğinde yalanları sıralamaya nefes almadan başlar. “o zaten 3 kişi ile konuşuyor” “eski sevgilisine dönecekmiş” “sana bakmaz o saçmalama” cümleleri havalarda dolaşır durur.

Güzel bir kadın yolda yürüyemez ve belki kimsenin korkmadığı kadar akşam yürümekten korkar. Dekolte ya da başka bir şey kullanmadan güzel olduğu için her giydiği sevgilisinin ya da ailesinin gözüne batar. Açık giyinmese de üstünü değiştir denir.

Güzellik gerçekten göreceli bir kavramdır. Herkesin çeşitli güzellikleri bulunur. Her şeyi dış görünüşe bağlamak çok yanlış bir yargı. Dışarıdan en mutlular güzel bayanlar gibi görünse de yaşamlarında en üzgün olanlar onlardır aslında.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir