Saç

Güzel Saçlar Elde Etmek Artık Çok Kolay!

Yazar  | 

Saçlarınızın durumu nedir? Gerçekten sağlıklı ve bakımlı olduğunu düşünüyor musunuz? Neredeyse hepimiz kırık ve sönük saçlarımızdan şikayetçiyiz. Onları canlandırmak ve kırık oluşumunu önlemek istiyoruz. Bazılarımızda da saç dökülmesi sorunu var. İşte sizlere saçlarınızı güzel, sağlıklı ve parlak yapacak mükemmel öneriler! Aslında önemsiz gördüğümüz bazı noktalara dikkat edersek ve kullandığımız ürünlerde seçicilik yaparsak daha iyi sonuçlar elde edebiliriz.

Saçlarınızı Güçlendirecek Öneriler:

–  Kullandığınız saç kremlerini şampuan kullanır gibi tüm saça uygulamayın. Saç kremi saç uçları içindir. Diplere uygularsanız saçlarınız çabucak yağlanır.

– Saçlarınıza uygulayacağınız argan yağı onların güçlenmesine ve parlamasına imkan sağlayacaktır.

– Isı saçların en büyük düşmanıdır. Özellikle kurutma makinenizi kullanırken onu 30 cm uzakta tutun.

– Saça dışarıdan müdahale ile kurtulamazsınız. Ceviz saçlarınızı içeriden besler. Bu sebeple sıklıkla tüketmeye dikkat etmelisiniz.

– Saçlarınız ile sürekli oynamaktan vazgeçin. Bu çabuk yağlanmalarına neden olur.

– Saçlarınızda köpük ya da krem kalmamalı. İyice durulamayı unutmayın. Saçta kalan bu kimyasallar mat bir görünüm sağlar ve dökülmeye sebep olur.

– Saç tipinize göre ürünler tercih edin. İnce telli ve dökülen saçlarınıza kepeğe karşı bir şampuan sürmek çokta akıllıca olmayacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir