Sağlık

Haftaya Enerjik Başlamanın Yolları!

Yazar  | 

1 ENERJİK VE HAREKETLİ OLUN!

Sabah kaliteli bir başlangıç yapıp nabzınızı arttırmak, metabolizmanız için oldukça önemlidir. Bu sebeple alarmınızı normalden 10-15 dakika erkene kurun ve hafif bir kardiyo çalışmasıyla güne başlayın. Yatak odanızda yapacağınız bir kaç zıplama hareketi, squat, mekik, gün boyunca yakacağınız kaloriyi artıracaktır.

2 EVDE SERİN BİR ATMOSFER

Ev ısısının biraz düşük olması, vücudunuzun daha çok çalışmasına olanak sağlıyor. Daha çok çalışan vücut ise daha fazla kalori yakılması anlamına gelir… Bu nedenle evinizi sıcak ve havasız mekanlara çeviren unsurları ortadan kaldırın!

3 HAYATIN ANLAMI: NEFES

Nefes alıp verdiğinizde ve bunu tam anlamıyla doğru yaptığınızda, diaframınızı da kullanarak içerideki kasları sıkar ve bırakırsınız. Bu da daha sıkı karın kasları ve oksijen açısından daha iyi beslenen bir vücut demek. Ofiste otururken, araba kullanırken kendinize sık sık doğru nefes almayı hatırlatın!

4 KÜÇÜK SULUKLAR

Su içmenin önemi o kadar çok tekrarlanıyor ki, artık hepimiz ciddiye alıyoruz. Günde en az sekiz bardak su içmek her daim olmazsa olmazlardan. Öte yandan su içmeyi kendiniz için daha da avantajlı kılabilirsiniz: Su için mümkünse 33cl’lik küçük şişeler seçin. Böylece onları almak için yerinizden kalmak ve hareket etmek zorunda kalırsınız. Bu da bir taşla iki kuş demek!

5 UYUYUN!

Uykusuz kaldığınızda vücudunuz strese girer ve %50 daha fazla cortisol üretir. Başka bir deyişle iştahınızı tetikleyen kimyasal bir madde! Daha fazla uyumak size kalori yaktırmasa da, uyanıkken alacağınız kalori miktarını kontrol etmenizi sağlar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir